×
*** Najbliższy weekend znów będzie obfitował w bogatą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu ***

Za zaśmiecanie lasu grozi wysoka kara

Policjanci często współpracują z leśnikami. Kontrolując parki i lasy często natrafiają dzikie wysypiska śmieci. Każdego kto pozbywa się swoich śmieci w lasach może spotkać sroga kara.

Leśnicy i policjanci bardzo często prowadzą wspólna patrole w terenie. Kiedy natrafia na dzikie wysypiska starają się ustalić osoby odpowiedzialne za zaśmiecanie.

– Dzięki dokładnemu rozpoznaniu, pozostawionym śladom, a także uzyskanym informacjom o tym kto może być właścicielem wyrzuconych rzeczy, funkcjonariuszom udaje się wytypować osobę , mająca związek z tworzeniem dzikiego wysypiska – powiedział nam Krzysztof Pawlik z lubińskiej komendy. – Sprawca może zostać ukarany mandatem albo policja skieruje wobec niego wniosek do sądu o ukaranie. Niezależnie od tego zostanie również zobowiązany przez służby do natychmiastowego wysprzątania terenu.

Mundurowi przestrzegają, że nie ma pobłażania dla osób, które tworzą dzikie wysypiska.

 

Wybrane dla Ciebie

Pogadanka o bezpieczeństwie z przedszkolakami z Lubina

Mimo rozpoczętych wakacji lubińscy policjanci nie przerwali spotkań w ramach prowadzonych działań profilaktycznych ,,Bezpieczne Wakacje’’ oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Tym razem policjantka odwiedziła przedszkole „Planeta Zdrowia’’ w Lubinie.

Grożąc ochroniarzom bronią ukradł dwie butelki whisky

Nie za długo swoim łupem nacieszy się 26-latek, który ukradł z jednego ze sklepów dwie butelki alkoholu. By wynieść je za drzwi groził ochroniarzowi bronią.

Policjanci uratowali dwa psiaki, które uciekły z domu

Policjanci ze Ścinawy patrolujący gminę natknęli się na dwa psiaki idące wzdłuż ruchliwej trasy. Postanowili je zabezpieczyć.

Skończyło się wysokimi mandatami i punktami karnymi

Czterech kierowców zapomniało o ograniczeniach prędkości w obszarze zabudowanym. Zapłacą wysokie mandaty, a ich konto zasila punkty karne.

Jechał na podwójnym gazie. Schował się w krzakach przed policją

Przypadkowy świadek zdarzenia powiadomił policjantów o pijanym kierowcy na drodze.Zanim mundurowi przyjechali na miejsce delikwent już ukrył się w krzakach, ale na niewiele mu się to zdało.

Spowodował kolizję i udawał kogoś innego. Trafił za kratki

Niebawem przed sądem stanie mieszkaniec powiatu rypińskiego, który po spowodowaniu kolizji legitymując się policjantom użył dokumentów innej osoby. Teraz odpowie nie tylko za łamania przepisów drogowych.

Sport

Nie odpoczywają, tylko grają. Kolejne sparingi

Nasze drużyny piłkarskie są już po pierwszych swoich sparingach. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Górnika Zabrze 3:0, Miedź Legnica przegrała z Wartą Poznań 0:1, a zawodnicy Górnika Polkowice nieoczekiwanie znaleźli sposób na Chrobrego Głogów wygrywając 2:1.