×
*** Jedna ofiara śmiertelna koronawirusa z powiatu lubińskiego to bilans ostatniej doby w zagłębiu miedziowym *** Protesty w Głogowie. Około 100 osób przeszło ulicami miasta by wyrazić swój sprzeciw działaniom rządu w czasie pandemii ***

Czyste Powietrze w Legnicy. Umowa podpisana

Prezydent Tadeusz Krzakowski podpisał z Łukaszem Kasztelowiczem, prezesem Wojewódzkiego Funduszem Ochrony  Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu porozumienia o przystąpieniu miasta do programu Czyste Powietrze. 

 

Program ten realizowany jest przez  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. W ramach porozumienia w Urzędzie Miasta Legnicy otwarty zostanie punkt konsultacyjny, w którym mieszkańcy otrzymają profesjonalną pomoc i wsparcie w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie na wymianę starych pieców i kotłów domowych na paliwo stałe oraz na termomodernizację budynków jednorodzinnych w ramach programu Czyste Powietrze.

– My już od dawna aktywnie walczymy ze smogiem i niską emisją. To porozumienie jest  kolejnym elementem troski o jak najlepszą jakość powietrza w naszym mieście. Dofinansowanie na wymianę ogrzewania na ekologiczne, termomodernizacja i podłączanie do sieci ciepłowniczej budynków mieszkalnych i różnych obiektów użyteczności publicznej to właśnie  pakiet działań, jakie prowadzimy w naszym mieście – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.

 

Wybrane dla Ciebie

Baseny letnie w Legnicy zgodnie z planem

Mieszkańcy Legnicy każdego dnia mogą obserwować postępy prac na budowie Letniego Parku Wodnego AquaFun przy ul. Stromej. Jak zapewniają wykonawcy – wszystko idzie zgodnie z przyjętym harmonogramem robót.

Wiceprzewodniczący Bundestagu odwiedził Legnicę

Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski gościł w Ratuszu Thomasa Oppermanna, wiceprzewodniczącego niemieckiego Bundestagu oraz Hansa Jörga Neumanna, konsula generalnego Niemiec we Wrocławiu. Goście z Niemiec w towarzystwie prezydenta Tadeusza Krzakowskiego zwiedzili staromiejskie centrum. Podczas spotkania w Ratuszu rozmawiano m.in. o sytuacji gospodarczej Legnicy i rozwoju miasta oraz o problemach związanych z pandemią i podejmowanych działaniach zaradczych. […]

Sport

Chrobry odzyskał punkty utracone w Gdańsku

Drużynie Chrobrego udało się zrealizować swój cel i odzyskać 3 punkty stracone w Gdańsku. Nie było to łatwe, bo gdańszczanie mocno walczyli do samego końca, ale tym razem to Chrobry rozdawał karty i okazał się mocniejszy. Głogowianie prowadzili już od pierwszych minut. Grali dobrze w obronie i bardzo skutecznie w ataku, dlatego mimo kilku własnych […]

Rozmaitości

Próbują wyłudzić wasze dane. Uważajcie

3 kwietnia 2021 roku pojawiła się informacja o opublikowaniu w sieci danych użytkowników (w tym z Polski) portalu społecznościowego Facebook. W ostatnim okresie czasu odnotowano pierwsze próby logowań do innych serwisów internetowych poprzez wykorzystanie opcji „Zaloguj się przez konto Facebook”.