×
*** 19-letni Bartosz Ż. usłyszał już zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. To on z broni palnej postrzelił w głowę 44-latka ***

Nester dziękuje wyborcom i zachęca do głosowania w II turze

Tuż po ogłoszeniu przez PKW oficjalnych wyników wyborów na burmistrza Polkowic, z dziennikarzami spotkał się Krzysztof Nester, jeden z przegranych w wyścigu o najwyższy urząd w gminie. – Chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom Polkowic, jak i powiatu polkowickiego za to, że poszli na wybory i zagłosowali na nasze komitety – powiedział kandydat popierany przez Koalicję Obywatelską.

Wiceburmistrz Krzysztof Nester bardzo mocno liczył na II turę. Niestety, uzyskał dopiero czwarty wynik wyborów przegrywając z Wiesławem Wabikiem, Romanem Rozmysłowskim i Mariuszem Zybaczyńskim. Wczoraj spotkał się z dziennikarzami, by podziękować za wszystkie oddane na siebie głosy i na kandydatów KWW Konkretnie.

– Chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom Polkowic, jak i powiatu polkowickiego za to, że poszli na wybory i zagłosowali na nasze komitety. Ponad 4200 głosów to jest wynik Koalicji Obywatelskiej. Wprowadziliśmy troje radnych do 17-osobowej rady powiatu, więc będziemy tworzyć przyszłość tego samorządu – mówi Krzysztof Nester, wiceburmistrz Polkowic i szef powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej.

Koalicja Obywatelska zdobyła w sumie 4270 głosów do powiatu polkowickiego, co daje 18,23 proc. To trzeci wynik ze znaczną przewagą nad kolejną listą, która zdobyła 2434. W sumie KO wprowadza do Rady Powiatu Polkowickiego troje radnych. Są to Leszek Hajdacki, Joanna Furmańska oraz Martyna Szylko. Natomiast, w wyborach do Rady Miejskiej w Polkowicach, na listy KWW Krzysztof Nester .Konkretnie zagłosowało w sumie 1976 mieszkańców, co stanowi 19,93 proc. wszystkich głosów.

– Do rady miejskiej mój komitet wyborczy zdobył drugi wynik spośród wszystkich komitetów, co zaowocowało czterema mandatami. Jako radni będziemy państwa reprezentować w osobach: Krzysztof Nester, Robert Drobina, Beata Kulikowska oraz Bartosz Muszyński – mówi lider komitetu.

W dogrywce o urząd burmistrza Polkowic powalczą Wabik z Rozmysłowskim.

– Każdy liczył na wygraną i to najlepiej w pierwszej w pierwszej turze. Wynik, który uzyskałem osobiście jako kandydat na burmistrza Polkowic jest satysfakcjonujący. Różnice w wynikach pomiędzy kandydatami, a startowało nas przypomnę sześcioro, są niewielkie. Kilkadziesiąt głosów zdecydowało o tym, że akurat nie jestem w tej drugiej turze. Cieszę się, że uzyskałem taki wynik wyborczy i że mieszkańcy obdarzyli mnie tym zaufaniem – mówi Krzysztof Nester. – Z tego miejsca zachęcam państwa, aby za dwa tygodnie wziąć udział w drugiej turze wyborów. To jest bardzo ważne. To jest kolejne święto demokracji, które zdecyduje kto zostanie burmistrzem Polkowic. Z tego miejsca też gratuluję Wiesławowi Wabikowi świetnego wyniku wyborczego. Gratuluję wejścia do drugiej tury panu Romanowi Rozmysłowskiemu – powiedział na koniec Nester.

Nie wiadomo jeszcze, jak Koalicja Obywatelska zachowa się podczas głosowania w II turze. W tym tygodniu prowadzone będą rozmowy zarówno z Wabikiem, jak i Rozmysłowskim.

 

Wybrane dla Ciebie

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]

Posprzątali Kłopotów. Zadbali o swoją miejscowość

Świata to doskonała akcja by spędzić aktywnie czas, pokazać dzieciom właściwe zachowania i zadbać o najbliższa okolicę. I właśnie to zrobili mieszkańcy Kłopotowa w Gminie Lubin.

W sobotę Lubin świętuje razem ze strażakami!

W sobotę mieszkańców Lubina czekają kolejne atrakcje. Na błoniach odbędzie się Festyn Strażacki organizowany przez Państwową Straż Pożarną w Lubinie i Powiat Lubiński. Będzie muzyka, będą konkursy z nagrodami i pokazy. Zobaczycie wozy strażackie i akcje gaszenia płonącego samochodu. 

Plener rzeźbiarski już w ten weekend! Zapraszamy!

Już jutro w parku Leśnym w Lubinie rozpocznie się dwudniowy Plener rzeźbiarski. Jeśli chcecie spróbować swoich sił w rzeźbieniu to doskonała okazja!

Piotr Cybulski: Służąc gminie, służę też człowiekowi

Rozmowa z Piotrem Cybulskim, nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Polkowicach, pasjonatem i miłośnikiem lasów, byłym nadleśniczym Nadleśnictwa Lubin i były parlamentarzystą zagłębia miedziowego.

Festiwal biegowy BORYRUN już w niedzielę. Zapraszamy do Kliczkowa!

Już w najbliższą niedzielę, 26 maja, w Dzień Matki zapraszamy na Zamek Kliczków, wokół którego odbędzie się druga edycja festiwalu biegowego BoryRun. Szykuje się naprawdę mega wydarzenie, oby tylko pogoda nie popsuła plany organizatorom.

Na sygnale

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]