×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Awantura po przegranym meczu. Kibice Miedzi wtargnęli do szatni

Gorąco zrobiło się po przegranym meczu Miedzi Legnica z Piastem Gliwice. Po końcowym gwizdku, grupa fanatycznych pseudokibiców – niezadowolona z postawy piłkarzy Miedzi – wtargnęła do szatni i „nawrzucała” swoim ulubieńcom. Choć nie doszło do rękoczynów, to kibice zafundowali zawodnikom taką atmosferę grozy, że niektórzy z nich… nie chcą już grać dla Miedzi.

Broniąca się przed spadkiem z PKO Ekstraklasy Miedź potrzebuje punktów jak tlenu. Niestety drużyna pod wodzą trenera Grzegorza Mokrego po raz kolejny zawiodła i przegrała na własnym stadionie z Piastem Gliwice 0:1. Po ostatnim gwizdku sędziego, niektórzy fani legnickiego zespołu nie wytrzymali. Grupa fanatyków postanowiła „porozmawiać” ze swoimi ulubieńcami.

Kilkuosobowa grupa przedarła się przez zamkniętą strefę i weszła do szatni zawodników. Tam padły mocne słowa. Blisko było do szarpaniny, ale na szczęście do żadnych rękoczynów nie doszło. Interweniowała ochrona obiektu. Po incydencie, niektórzy piłkarze poważnie zastanawiają się nad dalszą grą w zespole.

Wczoraj do całej sytuacji odniosły się władze legnickiego klubu. Na stronie klubowej wydały specjalne oświadczenie.

-W związku z wydarzeniami, które miały miejsce w dniu 19.03.2023 r., po meczu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Miedzią Legnica a Piastem Gliwice, tj. wtargnięciem osób nieuprawnionych do pomieszczeń prowadzących do szatni drużyny gospodarzy, MKS Miedź Legnica SA stanowczo potępia wszelkie formy agresji kierowane w stronę zawodników, trenerów, pracowników klubu i innych osób pracujących przy organizacji meczu. Sport budzi duże emocje, ale nie mogą one być usprawiedliwieniem dla nieakceptowalnych, chuligańskich zachowań, które nigdy nie powinny mieć miejsca. Dokładamy wszelkich starań, by wspólnie z osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na obiekcie wyjaśnić okoliczności zdarzenia i podjąć odpowiednie kroki, by taka sytuacja nigdy się nie powtórzyła. Priorytetem dla klubu niezmiennie było i jest zapewnienie bezpieczeństwa dla wszystkich osób przebywających na stadionie podczas imprez masowych – czytamy w specjalnym komunikacie.

W tabeli PKO Ekstraklasy Miedź jest ostatnia z dorobkiem zaledwie 19 punktów. Do bezpiecznej strefy traci 9 oczek. 1 kwietnia legniczanie zmierzą się na wyjeździe z Koroną Kielce.

 

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.