×
*** Rozpoczęła się majówka. W całym regionie zaplanowano mnóstwo imprez plenerowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapowiada się piękna pogoda, więc korzystajmy z uroków wolnego czasu - rozsądnie i mądrze ***

Czwarty finał palce lizać. Wróciły z dalekiej podróży i grają dalej!

Ależ emocje dostarczyły dzisiaj fanom basketu koszykarki CCC Polkowice. W czwartym finałowym pojedynku, Pomarańczowe przegrywały po dwóch kwartach z VBW Arką już 31:44. Przez kolejne dwie goniły wynik i nie dość, że doprowadziły do dogrywki, wygrały cały mecz 79:74. Mistrza Polski poznamy zatem w niedzielę na parkiecie w Gdyni.

Podobnie, jak wczoraj, tak i dziś gdynianki lepiej rozpoczęły mecz. Po pierwszej kwarcie prowadziły 17:11. W drugiej partii zwiększyły jeszcze prowadzenie prowadząc do szatni 44:31. W trzeciej kwarcie podopieczne trenera Karola Kowalewskiego zaczęły mozolnie odrabiać straty i choć tę część wygrały w stosunku 19:17, to nadal Arka utrzymywała prowadzenie.

Decydująca o losach tego spotkania okazała się czwarta ćwiartka. Polkowiczanki dogoniły rywalki i wyszły nawet na prowadzenie. Na ostatnie sekundy przed końcową syreną przy stanie 69:69, akcję na mistrza Polski zmarnowały gdynianki i byliśmy świadkami dogrywki.

W kolejnych pięciu minutach rozpędzone CCC nie dało już szans Arce wygrywając dogrywkę 10:5 i cały mecz 79:74.

-Wróciliśmy z dalekiej podróży. Rzeczywiście ten mecz był dla nas bardzo ciężki, bo niemal przez cały czas musiałyśmy gonić wynik. Nie wychodziło nam nic w obronie, jak i w ataku. Jak wczoraj, tak i dziś pokazałyśmy charakter i wyrównałyśmy stan rywalizacji na 2:2 – powiedziała po meczu szczęśliwa rozgrywająca CCC, Weronika Gajda.

O tytule mistrzyń Polski w Energa Basket Lidze Kobiet zadecyduje więc piąty mecz w najbliższą niedzielę, w Gdyni.

Koszykarki wygrywają, a radni ucinają. Mniej kasy z budżetu na BC

Koszykarki BC Polkowice wzięły rewanż za porażkę w Gdyni i po szalenie emocjonującym i zaciętym pojedynku pokonały na własnym parkiecie VBV Arkę Gdynia 86:78. Klasą dla siebie była Erica Wheeler – zdobywczyni 33 punktów.

Szlagier kolejki dla BC Polkowice

W szlagierowym pojedynku na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet, koszykarki BC Polkowice pokonały po dogrywce zespół VBW Arki Gdynia 81:78.

Polkowiczanki sięgnęły po Suzuki Puchar Polski Kobiet!

Znakomite wieści dotarły z Bydgoszczy. Po pasjonującym pojedynku, koszykarki BC Polkowice pokonały w wielkim finale zespół VBW Arkę Gdynia i zdobyły Puchar Polski Kobiet. Klasą dla siebie była Erica Wheeler, zdobywczyni 39 punktów. W tym sezonie to już drugie okazałe trofeum dla polkowiczanek. We wrześniu wywalczyły bowiem Superpuchar Polski, także pokonując ekipę z Gdyni.

Pierwsza połowa nieudana, w drugiej – zdemolowały rywalki z Gdyni

Z dalekiej podróży powróciły koszykarki BC Polkowice. Po pierwszej połowie w starciu z mistrzyniami Polski, podopieczne Karola Kowalewskiego przegrywały już 32:39, by w trzeciej i czwartej kwarcie totalnie zdominować rywalki i ostatecznie wygrać całe spotkanie.

Pojedynek mistrzyń z wicemistrzyniami Polski

Fanów żeńskiego basketu czeka dziś nie lada gratka. Koszykarki BC Polkowice podejmą aktualne mistrzynie Polski – zespół VBW Arki Gdynia. W hali przy Dąbrowskiego zapowiadają się więc spore emocje.

Dziś emocje w hali przy Dąbrowskiego. BC vs. Zagłębie

Przed nami druga kolejka rywalizacji na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego podejmą dziś wieczorem zespół Zagłębia Sosnowiec.

Sport

Kurminowski i Chodyna w jedenastce kolejki PKO Ekstraklasy

Tego można było się spodziewać. Dawid Kurminowski – strzelec trzech goli i Kacper Chodyna – autor trzech asyst – znaleźli się w najlepszej jedenastce 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin zasłużenie znaleźli się w tym zestawieniu po wygranym meczu z Radomiakiem Radom 4:3.