×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Dominatorki z Lubina rządzą. Zagłębie w podwójnej koronie!

W tym sezonie szczypiornistki Zagłębia Lubin zgarnęły wszystko, co było do zgarnięcia. W efektownym stylu wygrały całą ligę sięgając po trzeci z rzędu a czwarty w historii tytuł mistrza Polski. Dzisiaj postawiły stempel zdobywając ósmy w historii Puchar Polski. Teraz czas na podbój Europy!

Bez wątpienia. To był jeden z najlepszych sezonów w historii lubińskiej piłki ręcznej kobiet. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej w imponującym stylu zakończyły tegoroczny sezon. Wygrały wszystkie swoje mecze zdobywając czwarty w historii klubu tytuł mistrzyń Polski.

Dzisiaj sięgnęły po kolejny, ósmy już Puchar Polski wygrywając w hali w Gnieźnie z ekipą Eurobudu JKS Jarosław 34:25. MVP spotkania została Patricia Matieli – jedna z najlepszych zawodniczek polskiej ligi.

Gdy opadną emocje po zdobyciu dwóch trofeów, butelki od szampanów będą już puste, przyjdzie czas na refleksję i budowanie drużyny na nowy sezon a przede wszystkim na rozgrywki w Lidze Mistrzów. Czas najwyższy, by lubińskie Zagłębie zawojowało Europę.

MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 34:25 (16:11)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima 1, Wąż – Łabuda 5, Pankowska 1, Kocińska, Grzyb 4, Górna, Drabik 1, Galińska 7, Michalak, Bujnochova 1, Kochaniak-Sala 6, Matieli 2, Milojević 1.

JKS: Kukharchyk, Kordowiecka, Kubisztal – Bancilion 5, Gadzina, Dorsz, Trawczyńska 4, Matuszczyk 2, Vlovnyk 2, Gliwińska 2, Kozimur 7, Mokrzka, Smolinh, Kozimur 2.

 

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.