×
*** Prawie 11 litrów krwi udało się zebrać w trakcie akcji organizowanej w Gaworzycach ***

Głęboki oddech polkowiczan po zwycięstwie nad Polonią Warszawa

Broniący się przed spadkiem z eWinner 2. ligi, piłkarze Górnika Polkowice poczynili ogromny krok w utrzymaniu się w lidze. Po dość wyrównanym spotkaniu, na Kopalnianej pokonali lidera rozgrywek – zespół Polonii Warszawa. Dwa gole na wagę zwycięstwa zdobył Mateusz Magdziak.

To był szalenie istotny mecz dla zielono – czarnych. Do końca sezonu pozostały już tylko dwie kolejki, a polkowiczanie nie mogą wydostać się ze strefy spadkowej. Na Kopalnianą zawitał dziś bowiem lider rozgrywek. Polonia Warszawa zapewniła już sobie awans do Fortuna 1. ligi, ale przyjechała w swoim żelaznym składzie z Łukaszem Piątkiem i Kowalskim-Haberkiem. Obaj zawodnicy doskonale są znani w Lubinie.

Pierwsza połowa upłynęła pod dyktando gości ze stolicy. Czarne koszule miały kilka dogodnych okazji, ale zawodziły skutecznością. Tuż przed przerwą, lewą stroną pomknął Kiebzak i technicznym strzałem próbował pokonać golkipera Polonii, ale futbolówka trafiła w poprzeczkę. Po zmianie stron gospodarze postawili wszystko na jedną kartę. Ambicja i nieustępliwość się opłaciły. W 53. polkowiczanie objęli prowadzenie po golu Magdziaka. W 67. min. ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Do końca spotkania, zielono-czarni mądrze się bronili, szanując piłkę, zachowując do końca czyste konto.

-Graliśmy dzisiaj mecz o życie. Dużo determinacji, dużo cech wolicjonalnych, dużo biegania – tak dzisiaj wyglądaliśmy. Gratuluję moim chłopakom, bo w takich chwilach poznaje się charakter zawodników i współpracowników. Może nie gramy najlepszego sezonu, ale chcemy to poprawić. To był mecz sezonu, pokazaliśmy charakter. Mamy jeszcze jeden krok za tydzień w meczu wyjazdowym z Garbarnią Kraków – podsumował zwycięski mecz trener Górnika Polkowice, Tomasz Grzegorczyk.

Dzisiejsze zwycięstwo nad Polonią, dało głęboki oddech Górnikowi przed ostatnią kolejką sezonu.

 

Wybrane dla Ciebie

Budżet, dotacje i programy wsparcia na sesji Rady Gminy Grębocice

12 grudnia spotkają się radni Rady Gminy Grębocice. W trakcie obrad podejmą kilkanaście uchwał. Między innymi zagłosują nad zmianami w tegorocznym budżecie, przyznaniem dotacji dla ZGK  czy posiłkami w szkole dla uczniów z terenu gminy.

Radni z Gaworzyc będą decydować o zmianach w budżecie

Już we wtorek, 12 grudnia, radni Gminy Gaworzyce będą głosować nad zmianami w budżecie, wieloletniej prognozie finansowe i zaciągnięciem kredytu długoterminowego. Poniżej publikujemy zaproponowany porządek obrad.

Strażacy – ochotnicy z Kromolina mają nowy samochód gaśniczy

Ochotnicza Straż Pożarna z Kromolina może do akcji wyjeżdżać już nowym samochodem gaśniczym. N początku grudnia do gminy przyjechał VW CRAFTER 35, z napędem 4 x 4 4MOTION. Auto wyposażone jest w zbiornik wody o pojemności 300 litrów oraz zbiornik na środek pianotwórczy. A to dopiero pierwsza atuty tego auta.

Pobiegną w rocznicę pacyfikacji ZG Rudna ku pamięci ks. Gniatczyka

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędzie się doroczny Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka. Będzie to już siódma edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w rocznicę pacyfikacji kopalni ZG Rudna. Honorowy patronat nad biegiem objęli burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki oraz prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot.

Finał  EWF Champions Cup i EWF Gametech Expo coraz bliżej

Już w najbliższy weekend, 16 i 17 grudnia, w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbędzie się finał  EWF Champions Cup i EWF Gametech Expo. Gościem specjalnym będzie Rezigiusz „Rezi” Wierzgoń, popularny influencer i youtuber z blisko 5 milionami subskrybentów. Wydarzenie obejmuje turniej gier komputerowych, w tym Coutner-Strike 2 oraz prezentację najnowszych technologii i sprzętu.

W Centrali KGHM już świątecznie. Choinka, kolędy i prezenty

W Centrali KGHM już na dobre zrobiło się świątecznie. Pracownicy Polskiej Miedzi gościli u siebie niedawno podopiecznych Domu Dziecka w Wilkowie. Było wspólne ubieranie bożonarodzeniowej choinki, śpiewanie kolęd, składanie sobie życzeń. Oczywiście nie zabrakło też prezentów od zarządu KGHM dla wychowanków Domu Dziecka.

Sport

Pobiegną w rocznicę pacyfikacji ZG Rudna ku pamięci ks. Gniatczyka

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędzie się doroczny Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka. Będzie to już siódma edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w rocznicę pacyfikacji kopalni ZG Rudna. Honorowy patronat nad biegiem objęli burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki oraz prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot.