×
*** W wielu miejscowościach naszego regionu odbywają się inauguracyjne sesje rad gmin i powiatów. Nowi radni składają ślubowanie, wybierani są starostwie i przewodniczący rad ***

Kibice Cuprum czekają na pierwsze zwycięstwo

W niedzielne popołudnie siatkarze Cuprum Lubin staną przed kolejną szansą wygrania pierwszego meczu w tym sezonie. Miedziowi nie zaznali jeszcze smaku zwycięstwa. Być może ich pierwszą „ofiarą” będzie zespół Ślepsk Malow Suwałki. Początek spotkania w hali RCS w niedzielę o 17.30.

Po odwołaniu ostatniego meczu z GKS-em Katowice, podopieczni trenera Marcelo Fronckowiaka mieli niemal dwa tygodnie na sumienne przygotowanie się do najbliższego spotkania.

Nastawienie przed niedzielnym spotkaniem jest jak zawsze bojowe. Czeka nas ciężki bój, bo rywal ma solidny zespół, ale wszystko w naszych rękach. Nie raz już pokazaliśmy, że potrafimy grać na bardzo wysokim poziomie. Mam nadzieję, że tym razem również to udowodnimy, jednak z taką różnicą, że jakość gry będziemy trzymać przez całe spotkanie – mówi Paweł Rusek, drugi trener Cuprum.

Dla suwałczan będzie to pierwszy mecz, który rozegrają po dwutygodniowej przerwie spowodowanej wykryciem w ich drużynie zakażenia koronawirusem i przymusową izolacją.

Ta sytuacja może zadziałać w dwie strony: na plus dla nas lub na plus dla nich. Trudno w tym momencie wróżyć z fusów. Jedno jest pewne – rywale przyjadą przygotowani i będą chcieli z nami wygrać – podsumowuje Rusek.

Najlepiej punktującymi zawodnikami w suwalskiej ekipie są Tomas Rousseaux oraz Bartłomiej Bołądź. Miedziowi kibice będą mogli w barwach gości zobaczyć również Mateusza Sacharewicza, który miniony sezon spędził w barwach lubińskiego klubu.

Mecz 6. kolejki PlusLigi 2020/2021
Cuprum Lubin – Ślepsk Malow Suwałki
11 października (niedziela), godz. 17.30, RCS Lubin

Pierwsze zwycięstwo w lidze Cuprum Lubin. I od razu efektowne 3:0

Fani lubińskiej siatkówki doczekali się wreszcie pierwszego ligowego zwycięstwa swoich ulubieńców. Cuprum Lubin pokonało wyżej notowany zespół Ślepsk Malow Suwałki w trzech setach do 18, 22 i 22. Najlepszym graczem meczu został Japończyk Masahiro Sekita.

Cuprum Lubin wciąż bez zwycięstwa

Nadal bez zwycięstwa pozostają w lidze siatkarze Cuprum Lubin. W niedzielny wieczór podopieczni Pawła Ruska przegrali w Gdańsku z Treflem 0:3. Rywalowi postawili się tylko w pierwszym, bardzo wyrównanym secie.

Piąta porażka Cuprum z rzędu. Sytuacja dramatyczna

Kibice Cuprum Lubin będą musieli jeszcze cierpliwie poczekać na pierwsze zwycięstwo swoich ulubieńców. W niedzielne popołudnie w hali RCS-u podopieczni trenera Marcelo Fronckowiaka przegrali gładko z zespołem z Suwałki 0:3 i znaleźli się na dnie ligowej tabeli.