×
*** W wielu miejscowościach naszego regionu odbywają się inauguracyjne sesje rad gmin i powiatów. Nowi radni składają ślubowanie, wybierani są starostwie i przewodniczący rad ***

Cuprum Lubin wciąż bez zwycięstwa

Nadal bez zwycięstwa pozostają w lidze siatkarze Cuprum Lubin. W niedzielny wieczór podopieczni Pawła Ruska przegrali w Gdańsku z Treflem 0:3. Rywalowi postawili się tylko w pierwszym, bardzo wyrównanym secie.

Jak na razie lubinianie nie mają szczęścia. Nie można odmówić im ambicji i walki na parkiecie, ale nikt nie rozdaje punktów za wrażenia artystyczne. Wczorajszy mecz wyjątkowo im nie wyszedł. Dobry i zacięty był tylko pierwszy set, który Trefl wygrał do 23.Na początku drugiego, Cuprum jeszcze dzielnie walczyło, ale z każdą upływającą minutą było coraz gorzej. Gospodarze wygrali do 15. Trzeci set okazał się ostatnim, bo gdańszczanie znów wysoko pokonali lubinian 25:25 i było po meczu.

W tabeli Cuprum zajmuje odległe 12. miejsce bez zdobyczy punktowej. Za tydzień, 25 października, Miedziowi podejmą w hali RCS zespół z Suwałk.

Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin 3:0 (25:23, 25:15, 25:15)

MVP: Lukas Kampa

Trefl: Lipiński (16), Wlazły (10), Kampa (3), Mika (2), Mordyl (3), Crer (6), Olenderek (L) oraz Kozub, Sasak (2), Reichert (8), Łaba, Pruszkowski (L).

Cuprum: Waliński (11), Ferens (3), Pietraszko, Kapica (11), Krage (3), Stępień, Szymura (L), Sas (L) oraz Maruszczyk (2), Gunia (2), Sekita.

Memoriał Jana Rutyńskiego już po raz ósmy

W tym roku już po raz ósmy wspomnimy wspaniałego człowieka, jednego z założycieli siatkarskiego Cuprum Lubin. Memoriał im. Jana Rutyńskiego rozegrany zostanie 6 i 7 kwietnia. Gospodarze zaprosili do rywalizacji Olimpię Sulęcin i Chrobrego Głogów. Patronem memoriału jest spółka KGHM Polska Miedź – strategiczny sponsor klubu. Memoriał Jana Rutyńskiego to dla fanów Cuprum czas szczególny, […]

Siatkarze Cuprum Lubin pokazali charakter

Przegrywali już 0:2 i właściwie było już po meczu. Siatkarze Cuprum pokazali jednak charakter. Najpierw doprowadzili do remisu, a potem wygrali tie-break i cały mecz 3:2!

Szybkie trzy sety i po sprawie

Fatalnie zaczęli nowy tydzień siatkarze Cuprum Lubin. Na własnym parkiecie przegrali z GKS-em Katowice 0:3 w setach do 18, 16 i 17.

Poniedziałkowy wieczór z siatkówką w Lubinie

Przed siatkarzami Cuprum Lubin kolejne ligowe starcie o punkty. Tym razem Miedziowe Lisy podejmą na własnym parkiecie zespół GKS-u Katowice. Rywale są w zasięgu lubinian. Początek dzisiejszego meczu o godz. 20.30.

Dwa razy odwracali losy spotkania i zadali decydujący cios

Szalony mecz w Lubinie. W pojedynku z ekipą Ślepsk Malow Suwałki, siatkarze Cuprum dwa razy gonili wynik, by doprowadzić do upragnionego tie-breaka. W decydującej partii odprawili rywala z kwitkiem i wygrali cały mecz 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu został przyjmujący Cuprum, Alexander Berger.

Barkom lepszy od Cuprum Lubin

To był niezmiernie ważny pojedynek dla siatkarzy Cuprum w kontekście układu tabeli. Niestety lubinianie zawiedli i przegrali na wyjeździe z zespołem Barkom Każany Lwów 1:3.