×
*** Spółka KGHM ogłosiła wyniki produkcyjne i finansowe za I kwartał 2024r. *** Koniec siatkówki w Lubinie. Cuprum połączyło się ze Stilonem. Mecze PlusLigi rozgrywane będą w Gorzowie Wielkopolskim ***

Kibice czekali i wreszcie się doczekali. Pierwsze zwycięstwo Cuprum

Wiele długich tygodni kibice Cuprum Lubin czekali na pierwsze ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Dzisiaj wreszcie się doczekali. Podopieczni trenera Marcelo Fronckowiaka efektownie pokonali akademików z Olsztyna 3:0 w setach do 19, 22 i 22 i choć na chwilę wydostali się z dna tabeli.

Takiego sezonu w wykonaniu Cuprum nie pamiętają chyba najstarsi kibice lubińskiego klubu. Osiem meczów i osiem porażek. Taki był bilans Miedziowych Lisów przed wyjazdem do Olsztyna. W hali Urania wcale nie zapowiadało się, że lubinianie mogą nagle zaskoczyć i sprawić sobie i kibicom miłą niespodziankę. A jednak.

Cuprum wygrało z Indykpolem w trzech setach do 19 i dwukrotnie do 22. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu lubinianie wydostali się z dna ligowej tabeli i choć na chwilę awansowali na 11. miejsce.