×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Kibice Zagłębia z Gromadki obdarowali dzieciaki prezentami

Warto chwalić takie inicjatywy, a tym bardziej jak dotyczą dzieci i dają im wiele radości. Kibice Zagłębia Lubin zrzeszeni w FC Gromadka zorganizowali Mikołaja dla dzieci z przedszkoli i szkół w swojej gminie.

Publikujemy w całości relację fanów miedziowego klubu z Gromadki.

-Dla nas ten dzień zaczyna się o godzinie 07:00. Dwóch z nas wyrusza do Lubina po strój Krecika, który odbieramy w klubie. Pozostali mają zbiórkę o 08:15 w celu spakowania paczek do aut. Udało nam się przygotować 186 paczek dla dzieci z 3 szkół z naszej gminy. Jako pierwszą odwiedzamy Szkołę Podstawową w Osłej, w której uczy się 20 dzieci. Szybka akcja przebierania się w stroje Krecika i Mikołaja i rozpoczynamy obdarowywanie prezentami dzieci. Każdy uczeń otrzymuje od nas paczkę. Następnym naszym przystankiem była Szkoła Podstawowa w Modle, w której zawsze jesteśmy bardzo mile przywitani (pojawiamy się tam nie pierwszy raz). W Modle rozdajemy 66 paczek dzieciom, każdą klasę odwiedzamy osobno. Dzieci przygotowały dla nas piosenki oraz laurki. Ostatnią placówkę jaką odwiedzamy jest Gminne Przedszkole w Gromadce. Do przedszkola udaje się z nami najmłodszy nasz wyjazdowicz, Filipek, który bardzo chciał pomagać Mikołajowi w rozdawaniu paczek. Po krótkich przygotowaniach i wypakowaniu paczek udajemy się do sali, w której zgromadziły się wszystkie dzieci. Przedszkolaki zaśpiewały nam kilka piosenek i zaczęliśmy rozdawać prezenty, których było razem 85. Ostatnie paczki trafiły do dzieci osób z naszego FC, bo jak moglibyśmy o nich zapomnieć. W paczkach oczywiście nie mogło zabraknąć akcentów związanych z Zagłębiem Lubin i naszym FC. Każde dziecko otrzymało smycz. Wszystkim dzieciom dziękujemy za tak miłe przywitanie, za wszystkie piosenki, wierszyki, a także laurki. Zobaczyć tyle uśmiechniętych buziek – bezcenne. Dziękuje w swoim imieniu jak również wszystkich członków naszego FC za ogrom wsparcia w różnej postaci. Jesteście wielcy, bez Was nasza akcja by się nie udała!!! Dziękujemy każdemu kto wpłacił datek, wszystkim którzy przeznaczyli gadżety na licytację oraz tym, którzy te gadżety wylicytowali. Osobne podziękowania dla wszystkich osób, które zapisały się na szaliki cegiełki (będziemy Was informować o tym kiedy do nas dotrą, bo w tej chwili są w produkcji). Podziękowania za zaangażowanie wszystkich członków FC. Dzięki wielkie i do zobaczenia za rok!!!

Ze swojej strony gratulujemy kibicom z Gromadki za tak szczytną i piękną akcję.

 
fc1
fc2
fc3
fc4

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.