×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Kibice Zagłębia z Gromadki obdarowali dzieciaki prezentami

Warto chwalić takie inicjatywy, a tym bardziej jak dotyczą dzieci i dają im wiele radości. Kibice Zagłębia Lubin zrzeszeni w FC Gromadka zorganizowali Mikołaja dla dzieci z przedszkoli i szkół w swojej gminie.

Publikujemy w całości relację fanów miedziowego klubu z Gromadki.

-Dla nas ten dzień zaczyna się o godzinie 07:00. Dwóch z nas wyrusza do Lubina po strój Krecika, który odbieramy w klubie. Pozostali mają zbiórkę o 08:15 w celu spakowania paczek do aut. Udało nam się przygotować 186 paczek dla dzieci z 3 szkół z naszej gminy. Jako pierwszą odwiedzamy Szkołę Podstawową w Osłej, w której uczy się 20 dzieci. Szybka akcja przebierania się w stroje Krecika i Mikołaja i rozpoczynamy obdarowywanie prezentami dzieci. Każdy uczeń otrzymuje od nas paczkę. Następnym naszym przystankiem była Szkoła Podstawowa w Modle, w której zawsze jesteśmy bardzo mile przywitani (pojawiamy się tam nie pierwszy raz). W Modle rozdajemy 66 paczek dzieciom, każdą klasę odwiedzamy osobno. Dzieci przygotowały dla nas piosenki oraz laurki. Ostatnią placówkę jaką odwiedzamy jest Gminne Przedszkole w Gromadce. Do przedszkola udaje się z nami najmłodszy nasz wyjazdowicz, Filipek, który bardzo chciał pomagać Mikołajowi w rozdawaniu paczek. Po krótkich przygotowaniach i wypakowaniu paczek udajemy się do sali, w której zgromadziły się wszystkie dzieci. Przedszkolaki zaśpiewały nam kilka piosenek i zaczęliśmy rozdawać prezenty, których było razem 85. Ostatnie paczki trafiły do dzieci osób z naszego FC, bo jak moglibyśmy o nich zapomnieć. W paczkach oczywiście nie mogło zabraknąć akcentów związanych z Zagłębiem Lubin i naszym FC. Każde dziecko otrzymało smycz. Wszystkim dzieciom dziękujemy za tak miłe przywitanie, za wszystkie piosenki, wierszyki, a także laurki. Zobaczyć tyle uśmiechniętych buziek – bezcenne. Dziękuje w swoim imieniu jak również wszystkich członków naszego FC za ogrom wsparcia w różnej postaci. Jesteście wielcy, bez Was nasza akcja by się nie udała!!! Dziękujemy każdemu kto wpłacił datek, wszystkim którzy przeznaczyli gadżety na licytację oraz tym, którzy te gadżety wylicytowali. Osobne podziękowania dla wszystkich osób, które zapisały się na szaliki cegiełki (będziemy Was informować o tym kiedy do nas dotrą, bo w tej chwili są w produkcji). Podziękowania za zaangażowanie wszystkich członków FC. Dzięki wielkie i do zobaczenia za rok!!!

Ze swojej strony gratulujemy kibicom z Gromadki za tak szczytną i piękną akcję.

 
fc1
fc2
fc3
fc4

Wybrane dla Ciebie

Najlepsi we wspinaczce na trudność spotkali się pod Kielichem

Końcówka września to w Lubinie od lat jedno wyjątkowe wydarzenie – Memoriał Iwony Buczek. Dziś pod lubińskim Kielichem spotkali się najlepsi wspinacze z kraju i nie tylko. Oprócz wspominania koleżanki, dla której Kielich był jak drugi dom, wspinacze zmierzyli się na specjalnie przygotowanych trasach.

Szczęśliwa i Bezpieczna Polska Rodzina na lubińskich błoniach

Spółki należące do Grupy Kapitałowej KGHM zaprosiły dzisiaj mieszkańców na festyn rodzinny na lubińskich boniach. Przez całe popołudnie można było skorzystać z wielu atrakcji, porozmawiać z lekarzami, zrobić sobie badania i posłuchać muzyki.

Zaproszenie na warsztaty rękodzielnictwa

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej zaprasza na warsztaty rękodzielnictwa artystycznego. Wydarzenie dedykowane jest dla młodzieży i osób dorosłych. Wstęp jest darmowy.

Złote Gody i medale prezydenta RP dla małżeństwa z Jerzmanowej

Państwo Elżbieta i Tadeusz Januszowie z Jerzmanowej zostali uhonorowani medalami prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wieloletnie pożycie małżeńskie. W uroczystości Złotych Godów wzięli udział wójt gminy, Lesław Golba i prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski. 

Jaka jest przyszłość energetyczna Polski? Konferencja Pracodawców

W Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zorganizowano konferencję „Energetyka XXI wieku – wyzwania, szanse, rozwiązania”. Patronem honorowym wydarzenia była marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek a partnerem strategicznym – TAURON Dystrybucja SA. 

Sport

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski.