×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Miedziowi zatrzymali rywali z Piotrkowa. Obrona zadecydowała

Szczelna obrona i doskonała postawa Marcina Schodowskiego w bramce pozwoliły szczypiornistom z Zagłębia Lubin zgarnąć komplet punktów. Rywale z Piotrkowa Trybunalskiego nie mieli najmniejszych szans.

Pierwszy punkt dobyli Miedziowi. Jakub Moryń pokonał bramkarza rywali, ale prowadzenia Zagłębie nie utrzymało za długo. Chwile po tym wyrównał Marcin Szopa. Kolejne minuty meczu gra szła w miarę równo, ale po 10. minutach na tablicy było 3:1 dla gospodarzy. Zagłębie miało szczelną obronę, do tego Marcin Schodowski punktował rywali.

Przed upływem kwadransa o czas dla Piotrkowianina poprosił Bartosz Jurecki. Słowa trenera dały do myślenia zawodnikom, którzy po powrocie do gry zaczęli odrabiać straty. Kolejne minuty należały do nich, zdobyli bramkę kontaktową i było 6:5. Jednak końcówka pierwszej połowy biegła pod dyktando Zagłębia. Ostatecznie Miedziowi schodzili do szatni przy wyniku 14:11.

Od pierwszych minut drugiej połowy Miedziowi trzymali szczelną obronę, a to pomagało im utrzymać kilkubramkowe prowadzenie. Gdy goście starali się ze wszystkich sił zmniejszyć straty na posterunku był Marcin Schodowski. Dziesięć minut przed końcem Zagłębie wygrywało już 25:18. Musiałby zdarzyć się cud żeby lubinianie stracili zwycięstwo, ale nic takiego się nie stało. Miedziowi wygrali 32:25.

MVP: Marcin Schodowski (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 32:25 (14:11)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Byczek – Stankiewicz, Moryń 6, Gębala 4, Sroczyk 3, Pietruszko 1, Marciniak 4, Hajnos 3, Bogacz 4, Drozdalski, Adamski 1, Iskra, Bekisz, Chychykalo 6.

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot, Chmurski – Wawrzyniak, Jędraszczyk 3, Doniecki 1, Stolarski 1, Matyjasik, Babicz 2, Szopa 5, Swat 1, Surosz, Pożarek, Mosiołek 3, Mastelarz 3, Pacześny 6.

Ten dzień zapamięta do końca życia. Teraz wraca do zdrowia

Był 19 stycznia 2022r., gdy w derbach regionu Zagłębie Lubin podejmowało w hali RCS zespół KPR Kobierzyce. Podczas jednej z akcji, najskuteczniejsza do tej pory w szeregach Zagłębia, Kinga Jakubowska, została powalona przez rywalkę na parkiet. Diagnoza była okrutna. Dzisiaj, zawodniczka jest po trzech operacjach i przechodzi żmudną rehabilitację. Kiedy powróci na parkiet? Sama by […]

Tak właśnie się to robi. Mistrzynie Polski z Lubina nie biorą jeńców

Ponad 2,5 tysiąca kibiców zgromadzonych w hali RCS w Lubinie obejrzało fantastyczny popis umiejętności i gry najwyższych lotów szczypiornistek Zagłębia Lubin. W szlagierze PGNiG Superligi Kobiet, lubinianki zdemolowały zespół MKS-u FunFloor Lublin, potwierdzając mistrzowskie ambicje i aspiracje.

Dwunasta wygrana Zagłębia w lidze

W zaległym meczu PGNiG Superligi Kobiet, szczypiornistki Zagłębia Lubin pokonały na wyjeździe z Galiczanką Lwów 22:20. Było to już kolejne dwunaste Miedziowych, które pewnie przewodzą w lidze.

Mistrzynie Polski wracają na parkiet. Rywalem – ekipa z Jarosławia

Już w najbliższą sobotę, 7 stycznia, po świąteczno – noworocznej przerwie, na parkiet powrócą szczypiornistki Zagłębia Lubin. Aktualne mistrzynie Polski zmierzą się w hali RCS z ekipą Eurobudu JKS Jarosław. Miedziowe będą zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku.

Szczypiornistki Zagłębia nadrobią zaległości

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin nadrobią dziś zaległości. Aktualne mistrzynie Polski zmierzą się bowiem na wyjeździe z ekipą Startu Elbląg. Miedziowe będą faworytkami tego pojedynku, ale rywalek nie zamierzają lekceważyć.

Joanna Drabik z nowym kontraktem. Obrotowa w Zagłębiu do 2026 roku

Kolejna zawodniczka przedłużyła kontrakt z MKS-em Zagłębiem Lubin. Po Karolinie Kochaniak – Sali, nową umowę podpisała obrotowa Joanna Drabik. Doświadczona zawodniczka pozostanie w Zagłębiu co najmniej do 2026 roku.

Na sygnale

Przewrócona laweta z koparką na S3 z Lubina do Legnicy

Uwaga kierowcy. Na trasie ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Legnicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem lawety, na której znajdowała się koparka. Na miejscu pracowali policjanci z lubińskiej komendy, którzy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.