×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Nowy kierunek studiów. Ścisła współpraca UJW z Zagłębiem Lubin

Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach uruchamia nowe studia podyplomowe. „Zarządzanie w sporcie” będzie dedykowane tym wszystkim, którzy swoje zawodowe plany chcą związać ze sprawami managmentu, szeroko pojętym marketingiem, PR czy kwestiami sponsoringu.

W tym celu polkowicka uczelnia podpisała porozumienie z piłkarskim KGHM Zagłębie Lubin. Dwukrotny mistrz Polski dysponuje nie tylko doskonałą kadrą pracowników, ale także oferuje świetną bazę sportową. Naturalne wydało się więc, że umowa tych dwóch podmiotów w organizacji i prowadzeniu studiów podyplomowych, będzie nieunikniona.

-Naszym celem jest wzmocnienie kompetencji osób związanych ze sportem z naszego regionu. Uważamy, że im silniejsze i im sprawniej zarządzane będą większe i mniejsze kluby, tym silniejsze będzie całe Zagłębie Lubin. Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie owocowała podniesieniem poziomu sportu zarówno w Zagłębiu Miedziowym, jak i na Dolnym Śląsku – powiedział na konferencji prasowej prezes Zagłębia, Michał Kielan.

Oferta UJW adresowana jest zarówno dla pracowników klubów sportowych, jak i osób, którzy działają w sporcie lub chcą swoją zawodową przyszłość związać z działalnością administracyjną w sporcie.

-Mam przyjemność kierować regionalną uczelnią, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracodawców. Niedawno podpisaliśmy umowę ramową z całą grupą KGHM, ale cieszę się, że ściśle będziemy współpracować z klubem o tak dużych tradycjach w regionie miedziowym – nie krył satysfakcji dr Tadeusz Kierzyk, rektor Uczelni Jana Wyżykowskiego.

Patronat nad utworzeniem nowego kierunku objął Dolnośląski Związek Piłki Nożnej.

-Cieszę się, że taki kierunek studiów udało się otworzyć właśnie w Lubinie, w sercu sportowego Zagłębia Miedziowego. Jest to miejsce, które mocno stoi na sportowej mapie Polski, nie tylko w piłce nożnej, ale także w innych dyscyplinach sportu – dodaje Adam Michalik, dyrektor Podokręgu Legnica DZPN.

Szczegółowe informacje na temat naboru na studia zostaną podane w najbliższym czasie.

 
nowe007
nowe008
nowe006
nowe003
nowe001
nowe002
nowe004
nowe010
nowe011
nowe012
nowe013

Wybrane dla Ciebie

Kacper Chodyna w jedenastce kolejki PKO Ekstraklasy

Kacper Chodyna znalazł się w jedenastce kolejki przygotowanej przez ekspertów i komentatorów PKO Ekstraklasy. Obrońca zespołu KGHM Zagłębia Lubin był jednym z wyróżniających się zawodników podczas derbów z Miedzią Legnica.

Rekrutacja na atrakcyjne kierunki na UJW wciąż trwa. Zapraszamy!

Absolwentom szkół ponadpodstawowych przypominamy o trwającej rekrutacji na wszystkie kierunki studiów I (licencjackie, inżynierskie) i II stopnia (magisterskie) w Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. W sierpniu i we wrześniu spodziewany jest bowiem największy boom chętnych kontynuowaniem nauki na polkowickiej uczelni.

Ważne dla kibiców. Zmiana godziny meczu Zagłębia z Radomiakiem

Kibicom piłkarskim KGHM Zagłębia Lubin przypominamy, że zmieniła się godzina najbliższego meczu z Radomiakiem Radom. 

Utalentowany pomocnik Zagłębia Lubin na dłużej z Miedziowymi

18-letni pomocnik KGHM Zagłębia Lubin, Tomasz Pieńko, przedłużył z miedziowym klubem kontrakt do 30 czerwca 2024 roku. – Jestem przekonany, że dzięki swojej pracowitości i pełnemu zaangażowaniu Tomek osiągnie z Zagłębiem swoje cele – ocenił Michał Kielan, prezes Zagłębia Lubin.

Derby regionu dla Zagłębia Lubin. Zadecydował gol samobójczy

W piłkarskich derbach zagłębia miedziowego lepsi podopieczni trenera Piotra Stokowca. Jedyna bramka w tym meczu padła po samobójczym trafieniu Aurtenetxe. Legniczanie, mimo iż nie byli faworytami, sprawiali dobre wrażenie, ale nie sprostali lepiej usposobionym lubinianom.

Piłkarskie derby regionu już dziś. Kto będzie miał udany weekend?

Oczy piłkarskich kibiców w regionie zwrócone dzisiaj będą na stadion Orła Białego w Legnicy. Punktualnie o godz. 18. sędzia Paweł Malec rozpocznie derbowe spotkanie Miedzi z zespołem KGHM Zagłębia Lubin. Jakie są nastroje w szatni lubinian przed tym arcyważnym pojedynkiem. O tym w rozmowie opowiada Paweł Karmelita, asystent trenera Miedziowych.

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.