×
*** Ogniska COVID-19 w lubińskim szpitalu. Pacjenci czekali godzinami na przyjęcia na SOR *** Od czwartku uczniowie klas V podstawówki i starsi będą uczyć się zdalnie ***

Pobiegli i pomogli dzieciaczkom z domów dziecka. Impreza na medal!

Pełnym sukcesem zakończył się sobotni Bieg Charytatywny „Biegający Mikołaje”. Choć pogoda może nie była sprzyjająca, to jednak dopisała frekwencja i humory. A co najważniejsze, udało się zebrać masę prezentów dla dzieciaków z domów dziecka.

W lubińskim Parku Wrocławskim stawiło się kilkudziesięciu biegaczy. Zamiast wpisowego, każdy przynosił coś od siebie. W bardzo szybki sposób, kosze zapełniły się smakołykami, odzieżą i zabawkami.

– Dzisiaj mamy 275. Parkrun, który połączyliśmy z biegiem mikołajkowym. To specjalna akcja, podczas której zbieramy prezenty dla dzieci z domów dziecka w regionie. Biegniemy i pomagamy. Zbieramy słodycze, maskotki, odzież, środki chemiczne, artykuły spożywcze. Otrzymaliśmy też wiele darów od sponsorów – mówił Robert Kapiec z Parkrun Lubin.

Uczestnicy biegu mieli do pokonania pięć kilometrów alejkami parku. Dla pierwszej męskiej i żeńskiej piątki przygotowano symboliczne statuetki i nagrody. Po biegu głównym, odbył się bieg dla dzieciaczków. Atrakcją całej imprezy była obecność Krecika i Krecikowej – maskotek piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin.

Organizatorami byli Parkrun Lubin i Niedźwiadki Biegają.

 

Wybrane dla Ciebie

W sobotę biegniemy i przynosimy prezenty dla dzieciaków

Mieszkańcom Lubina przypominamy, że już jutro, w sobotę 4 grudnia, bierzemy torby pełne zabawek i słodyczy i idziemy do parku Wrocławskiego. Punktualnie o godzinie 9 startuje Bieg Charytatywny Biegający Mikołaje!

Biegający Mikołaje zapraszają – przynieście prezenty!

Parkrun Lubin i Niedźwiadki Biegają zapraszają mieszkańców Lubina do wspólnej zabawy. W najbliższa sobotę, w parku Wrocławskim, zorganizowany zostanie bieg charytatywny. Bieganie jest darmowe, ale organizatorzy liczą na paczki ze słodyczami i zabawkami, które przed świętami trafią do podopiecznych domów dziecka w naszym regionie.

Sport

Poważne osłabienie Zagłębia. Kingi nie zobaczymy już w tym sezonie

Fatalne wieści nadeszły z obozu szczypiornistek Zagłębia Lubin. Kontuzja Kingi Jakubowskiej okazała się niestety bardzo poważna. Najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach Miedziowych zerwała więzadła w kolanie i kibice już jej nie zobaczą w tym sezonie na parkietach PGNiG Superligi Kobiet. 

Na sygnale

Leżał w bezruchu na chodniku. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

W późny niedzielny wieczór wracali do domu. Gdy szli rzadko uczęszczaną alejką, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podbiegli, by mu pomóc. Był już mocno wyziębiony. Do chwili przyjazdu zespołu karetki pogotowia, kontrolowali jego czynności życiowe. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sytuacja ta mogłaby zakończyć się dla 53-latka tragicznie. 

Rozmaitości

Radość i uśmiech dzieci był najcenniejszą nagrodą

Kilkaset paczek ze słodyczami, artykułami spożywczymi, środkami czystości i przyborami szkolnymi trafiło do kilku placówek opiekuńczo-socjalnych w całym regionie zagłębia miedziowego. To efekt dorocznej akcji „Miedziany Mikołaj” organizowanej przez kibiców piłkarskiego Zagłębia Lubin.