×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Polkowicki „walec” przejechał się po rywalkach. Prawdziwy nokaut

Jednostronne widowisko obejrzeli dzisiaj w hali przy Dąbrowskiego kibice damskiego basketu. W derbowym pojedynku koszykarki BC Polkowice przejechały się po rywalkach z Wrocławia wygrywając aż 85:48. Najwięcej punktów dla gospodyń zdobyły Stephanie Mavunga, Erica Wheeler i Artemis Spanou. Po stronie Ślęzy wyraźnie punktowała jedynie Monika Jasnowska.

To miał być efektowny pojedynek. Do Polkowic przyjechały bowiem liderki tabeli EBLK. Poza tym, derbowe starcie zawsze musi dostarczyć solidną porcję emocji. Gospodynie miały jednak tego dnia zupełnie inny plan. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego od początku narzuciły własny styl gry, trafiając do kosza jak natchnione. W pierwszej kwarcie wręcz znokautowały Ślęzę wygrywając aż 26:9. W drugiej znów trwała koncertowa gra Pomarańczowych, które zwyciężyły 29:13 schodząc do przerwy z wynikiem 55:22!

Po zmianie stron miejscowe rozluźniły grę i trzecia kwarta zakończyła się remisem 12:12. W ostatniej partii polkowiczanki postawiły kropkę nad „i” wygrywając 18:14 i cały mecz 85:48.

Koszykarskie derby dla BC Polkowice

W derbach Dolnego Śląska w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet, lepsze okazały się zawodniczki BC Polkowice. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego wygrały na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław 97:80.

Polkowice koszykówką stoją. Rusza nabór do klasy sportowej

Nie od dziś wiadomo, że w Polkowicach żeńska koszykówka stoi na bardzo wysokim poziomie. Dlatego władze Polkowic zadecydowały o uruchomieniu w Szkole Podstawowej nr 1 naboru do klasy sportowej o profilu „koszykówka”. Przyjmowane będą dzieci, które obecnie chodzą do trzeciej klasy – zarówno dziewczęta, jak i chłopcy z terenu całej gminy.

Polkowiczanki totalnie bezradne. Czeszki wzięły rewanż

W kolejnym swoim meczu w rozgrywkach Euroligi Kobiet koszykarki BC Polkowice tym razem musiały uznać wyższość rywalek. Zawodniczki ZVVZ USK Praga przyjechały do Polkowic jak po swoje wygrywając pewnie i zasłużenie 92:57, biorąc tym samym rewanż za porażkę w Czechach.

Trudny i wymagający rywal polkowiczanek

W kolejnym meczu fazy grupowej Euroligi Kobiet, koszykarki BC Polkowice zmierzą się dziś na własnym parkiecie z zespołem ZWZ USK Praga. Choć w pierwszym meczu Pomarańczowe sprawiły sensację wygrywając w Czechach, to jednak faworytkami będą dzisiejsze rywalki.

Trzecia porażka polkowiczanek w Eurolidze. Włoszki znów lepsze

W koszykarskiej Eurolidze Kobiet zawodniczki BC Polkowice poniosły trzecią porażkę. Tym razem pomarańczowe nie sprostały włoskiej drużynie z Bolonii przegrywając na wyjeździe 76:89.

Po ligowych emocjach, czas na Euroligę

Koszykarki BC Polkowice nie mają chwili wytchnienia. W sobotę grały arcyważny mecz ligowy, a już dzisiaj stawiły się we włoskiej Bolonii, gdzie rozegrają kolejny trudny mecz w Eurolidze Kobiet.