×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Poważne osłabienie Zagłębia. Kingi nie zobaczymy już w tym sezonie

Fatalne wieści nadeszły z obozu szczypiornistek Zagłębia Lubin. Kontuzja Kingi Jakubowskiej okazała się niestety bardzo poważna. Najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach Miedziowych zerwała więzadła w kolanie i kibice już jej nie zobaczą w tym sezonie na parkietach PGNiG Superligi Kobiet. 

23-letnia rozgrywająca doznała kontuzji w pierwszej połowie derbowego pojedynku z ekipą z Kobierzyc. W starciu z rywalkami Kinga upadła na parkiet z grymasem bólu. Z boiska zeszła przy pomocy koleżanek z drużyny. Zagłębie świetnie poradziło sobie bez swojej zawodniczki i pewnie wygrało z „Kobierkami”. Niestety diagnoza lekarska dla Kingi nie była pomyślna.

Specjalistyczne badania wykazały u niej zerwanie więzadeł w kolanie. To oznacza, że Zagłębie będzie musiało sobie radzić bez swojej najskuteczniejszej zawodniczki już do końca tego sezonu.

– Kinga przeszła dziś specjalistyczne badania w Klinice Rehasport i niestety potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia, co do zerwania więzadeł. Wszyscy trzymamy kciuki za Kingę i życzmy jej jak najszybszego powrotu do zdrowia – potwierdza Witold Kulesza, prezes MKS Zagłębia Lubin.

23-letnia rozgrywająca przejdzie teraz operację rekonstrukcji więzadeł, a potem czeka ją wielomiesięczna rehabilitacja.

 
nowe034
nowe036
nowe084
nowe086

Wybrane dla Ciebie

Wyjazd kibiców na finał Pucharu Polski

Za niespełna dwa tygodnie, szczypiornistki Zagłębia Lubin pojadą do Gniezna, by obronić Puchar Polski. W finale zmierzą się z zespołem KPR Kobierzyce. Lubiński klub organizuje dla kibiców wyjazd na te spotkanie.

Zagłębie kończy sezon na dziesiątym miejscu

Sporo emocji kibicom szczypiorniaka dostarczyło dzisiaj spotkanie sąsiadów w tabeli PGNiG Superligi Mężczyzn. Po niezwykle zaciętym i wyrównanym meczu, piłkarze ręczni Zagłębia Lubin pokonali we własnej hali Torus Wybrzeże Gdańsk 33:32.

Pomarańczowy marsz kibiców Zagłębia na mecz z Rakowem

Przed dzisiejszym arcyważnym pojedynkiem Zagłębia Lubin z Rakowem Częstochowa, kibice miedziowego klubu zorganizowali wspólny przemarsz na stadion. Fani Zagłębia w pomarańczowych barwach ruszyli z rynku i ulicami miasta przeszli na stadion.

Szczypiornistki Zagłębia Lubin mistrzyniami Polski! Obroniły tytuł

Wspaniałe wiadomości nadeszły dzisiaj z dalekiego Koszalina. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pokonały dziś miejscowy zespół Młyny Stoisław 33:15 i obroniły tytuł mistrzyń Polski. Bez wątpienia – lubinianki były najlepszą siódemką w tym sezonie i zasłużyły na złote medale.

Do Koszalina po pełną pulę i obronę tytułu

Do obrony mistrzowskiej korony, szczypiornistkom Zagłębia Lubin brakuje tylko jednego zwycięstwa. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej mogą już świętować w najbliższą sobotę, gdy zagrają na wyjeździe z zespołem z Koszalina.

Marsz kibiców Zagłębia Lubin z rynku na stadion. Na mecz z Rakowem

W najbliższą sobotę w Lubinie odbędzie się już ostatni w tym sezonie mecz Zagłębia przed własną publicznością. Miedziowi podejmą zespół z Częstochowy. Dla jednych, jak i drugich będzie to niezwykle kluczowy pojedynek. Kibice Zagłębia organizują specjalny przemarsz na stadion.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.