×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Seria zwycięstw trwa! Miedziowe pokonały dzisiaj swoje rywalki

Jakże niewiele dzieli lubińskie szczypiornistki od tytułu mistrza. Dzisiaj po zaciętym boju na boisku lubinianki pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski 28:21 (11:12) i wygrały 16 mecz z rzędu.

Początek niedzielnego spotkania to walka o każdy punkt. Raz na prowadzenie wychodziły miedziowe, za chwilę szala zwycięstwa była po drugiej stronie boiska. Punktować zaczęła Kinga Grzyb, ale błyskawicznie na jej rzut odpowiedziały Sylwia Klonowska i Aleksandra Oreszczuk. Zagłębie znów zaatakowało, ale po chwili to Piotrcovia była górą.

Łatwo i lekko nie było. Przy wyniku 8:7 dla Zagłębia o czas dla swojej drużyny poprosił Krzysztof Przybylski. Czy to coś dało? Miedziowe dorzuciły kolejny punkt. Świetnie w bramce spisywała się Monika Maliczkiewicz, ale to też nie wystarczyło by wynik był stabilny dla lubinianek. Po raz kolejny straciły prowadzenie w meczu tuż przed końcem pierwszej połowy i do szatni chodziły widząc na tablicy 11:12.

Druga połowa nie zaczęła się dobrze dla Zagłębia. Zawodniczki Piotrcovii odskakiwały co chwilę na 1-2 bramki. Trzeba było ostro wziąć się do pracy by zwycięsko zakończyć mecz. W 42. minucie czas dla drużyny wzięła Bożena Karkut. Na tablicy wyników było 14:17. Wskazówki przyniosły efekt, dwie minuty później był już remis po 17, a dwanaście minut przed końcem lubinianki odzyskały prowadzenie.

Takie końcówki, jak ta w dzisiejszym meczu chcielibyśmy oglądać zawsze. Obrona miedziowych była nie do przejścia, a kolejne akcje dawały lubiniankom coraz wyższą przewagę. Cztery minuty przed końcem Zagłębie prowadziło 25:20 i było wiadomo, że to Lubin zgarbię dzisiaj całą pulę punktów, jednak by dobić rywalki miedziowe dorzuciły jeszcze dwie bramki przed ostatnim gwizdkiem.

MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 28:21 (11:12)
Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk, Grzyb 3, Hartman 3, Kurdzielewicz, Górna 5, Drabik 3, Galińska, Zawistowska 4, Kochaniak 2, Matieli 7, Noga, Belmas, Świerżewska 1, Milojević.

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Płomińska 3, Zaleśny 2, Drażyk 3, Klonowska 1, Senderkiewicz, Oreszczuk 1, Roszak 2, Kopertowska, Więckowska 6, Szynkaruk 1, Charzyńska, Trawczyńska 2, Abramowicz, Sobecka.

MVP meczu: Patrycja Matieli (Zagłębie)
MVP Piotrcovii: Karolina Sarnecka

Ten dzień zapamięta do końca życia. Teraz wraca do zdrowia

Był 19 stycznia 2022r., gdy w derbach regionu Zagłębie Lubin podejmowało w hali RCS zespół KPR Kobierzyce. Podczas jednej z akcji, najskuteczniejsza do tej pory w szeregach Zagłębia, Kinga Jakubowska, została powalona przez rywalkę na parkiet. Diagnoza była okrutna. Dzisiaj, zawodniczka jest po trzech operacjach i przechodzi żmudną rehabilitację. Kiedy powróci na parkiet? Sama by […]

Tak właśnie się to robi. Mistrzynie Polski z Lubina nie biorą jeńców

Ponad 2,5 tysiąca kibiców zgromadzonych w hali RCS w Lubinie obejrzało fantastyczny popis umiejętności i gry najwyższych lotów szczypiornistek Zagłębia Lubin. W szlagierze PGNiG Superligi Kobiet, lubinianki zdemolowały zespół MKS-u FunFloor Lublin, potwierdzając mistrzowskie ambicje i aspiracje.

Dwunasta wygrana Zagłębia w lidze

W zaległym meczu PGNiG Superligi Kobiet, szczypiornistki Zagłębia Lubin pokonały na wyjeździe z Galiczanką Lwów 22:20. Było to już kolejne dwunaste Miedziowych, które pewnie przewodzą w lidze.

Mistrzynie Polski wracają na parkiet. Rywalem – ekipa z Jarosławia

Już w najbliższą sobotę, 7 stycznia, po świąteczno – noworocznej przerwie, na parkiet powrócą szczypiornistki Zagłębia Lubin. Aktualne mistrzynie Polski zmierzą się w hali RCS z ekipą Eurobudu JKS Jarosław. Miedziowe będą zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku.

Szczypiornistki Zagłębia nadrobią zaległości

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin nadrobią dziś zaległości. Aktualne mistrzynie Polski zmierzą się bowiem na wyjeździe z ekipą Startu Elbląg. Miedziowe będą faworytkami tego pojedynku, ale rywalek nie zamierzają lekceważyć.

Joanna Drabik z nowym kontraktem. Obrotowa w Zagłębiu do 2026 roku

Kolejna zawodniczka przedłużyła kontrakt z MKS-em Zagłębiem Lubin. Po Karolinie Kochaniak – Sali, nową umowę podpisała obrotowa Joanna Drabik. Doświadczona zawodniczka pozostanie w Zagłębiu co najmniej do 2026 roku.

Sport

Mecz z kategorii tych za sześć punktów. Zagłębie gra w Radomiu

Już dziś piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o kolejne punkty na boiskach PKO Ekstraklasy. W niedzielne popołudnie Miedziowi zmierzą się na wyjeździe z Radomiakiem Radom. – Potrzebujemy tych punktów, potrzebujemy zwycięstwa w tym meczu – przyznaje trener Waldemar Fornalik.