×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Spora niespodzianka w Polkowicach. Pierwsze zwycięstwo Górnika!

Sensacja na Kopalnianej. Niżej notowani piłkarze Górnika Polkowice pokonali faworyzowaną Arkę Gdynia 2:1 i pierwsze zwycięstwo zielono – czarnych stało się faktem. Miejscowych kibiców uradowali Purzycki i Piątkowski, strzelcy bramek. Dzięki zdobyciu kompletu oczek, polkowiczanie uciekli ze strefy spadkowej.

Polkowiczanie odważnie weszli w mecz. Z każdą upływającą minutą coraz śmielej poczynali sobie na murawie stadionu przy Kopalnianej. W 41. minucie Górnik objął prowadzenie po strzale Adriana Purzyckiego. W tej sytuacji asystował Mateusz Piątkowski. Po stracie gola, gdynianie próbowali jeszcze bardziej demontować linię defensywną gospodarzy. Górnicy jednak umiejętnie się bronili, a w 58. min. stadion znów oszalał. Piątkowski zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka odbiła się po drodze od jednego z rywali i wpadła do siatki obok bezradnego golkipera gości.

W 83. min. arbiter główny podyktował rzut karny za faul na Kobackim. Jedenastkę pewnie wykonał Adamczyk i Arka zaczęła gonić wynik. W końcówce spotkania goście mieli kilka świetnych sytuacji na wyrównanie, ale nie zdołali ich wykorzystać i pierwsze w tym sezonie zwycięstwo Górnika stało się faktem.

Polkowiczanie awansowali na 12. miejsce w ligowej tabeli. W następnej kolejce czeka ich pierwszy wyjazd. 28 sierpnia o godz. 18. zmierzą się na wyjeździe z Widzewem Łódź.

Podczas dzisiejszego meczu wolontariusze zbierali do puszek pieniądze na rzecz Jakuba Kopanieckiego. 22-letni zawodnik Górnika Polkowice zmaga się z nowotworem mózgu i potrzebne są środki na operację ratującą życie.

Jest nowy prezes Górnika Polkowice. Pałaszewski za Jedynaka

Piotr Pałaszewski został nowym prezesem drugoligowego Górnika Polkowice. Zastąpił na tym stanowisku Waldemara Jedynaka, który kilka tygodni temu podał się do dymisji. Pałaszewski rozpocznie swoją pracę przy Kopalnianej od jutra, 1 marca.

Umowa partnerska między sąsiednimi klubami z Lubina i Polkowic

W piątkowy poranek doszło do spotkania prezesów KGHM Zagłębia Lubin i drugoligowego Górnika Polkowice. Finałem rozmów obu menedżerów było podpisanie umowy o współpracy między dwoma klubami sportowymi.

Porażka Górnika Polkowice w sparingu z Odrą Opole

W meczu sparingowym rozegranym w Wałbrzychu, Górnik Polkowice uległ Odrze Opole 0:2. Pomimo porażki był to cenny materiał szkoleniowy dla trenera Tomasza Grzegorczyka.

Górnik już bez Krakowskiego

Od nowej rundy w zespole drugoligowego Górnika Polkowice nie zobaczymy już Doriana Krakowskiego. 21-letni pomocnik rozwiązał z klubem umowę za porozumieniem stron.

Piłkarze Górnika Polkowice powrócili do pierwszych treningów

Piłkarze drugoligowego Górnika Polkowice powrócili po dłuższej przerwie do pierwszych treningów. Zielono – czarni przeszli testy medyczne, potem ćwiczyli na siłowni i sztucznej murawie.

Transfer Piecha był strzałem w dziesiątkę. Górnik godnie pożegnał rok

Piłkarze Górnika Polkowice godnie pożegnali ten rok na boiskach eWinner 2. ligi. Zielono-czarni rozprawili się z GKS-em Jastrzębie aplikując rywalowi cztery gole nie tracąc ani jednego. Hattrickiem popisał się Arkadiusz Piech, który chyba przeżywa drugą młodość.

Sport

Mecz z kategorii tych za sześć punktów. Zagłębie gra w Radomiu

Już dziś piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o kolejne punkty na boiskach PKO Ekstraklasy. W niedzielne popołudnie Miedziowi zmierzą się na wyjeździe z Radomiakiem Radom. – Potrzebujemy tych punktów, potrzebujemy zwycięstwa w tym meczu – przyznaje trener Waldemar Fornalik.