×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Stypendystka „Miedzianych Rywalizacji” KGHM mistrzynią Europy!

Ogromny sukces Martyny Kierczyńskiej. Zawodniczka Legionu Głogów została mistrzynią Europy w formule K1 w zawodach rozgrywanych w Turcji. Głogowianka pokonała w finale Turczynkę. Na tym samym turnieju, Ewa Kauch z Armii Polkowice wywalczyła tytuł wicemistrzyni Starego Kontynentu.

To są niezwykle udane mistrzostwa dla naszych zawodniczek.

-Jadę na te mistrzostwa z dużymi nadziejami na wywalczenie złotego medalu. Chciałabym sprawić swoim kibicom i sobie wiele radości. Jedziemy po złoto – tak przed wylotem z kraju mówiła Martyna Kierczyńska, która kilka tygodni temu w siedzibie Centrali KGHM odbierała stypendium w ramach „Miedzianych Rywalizacji”.

Głogowianka nie zawiodła. W ćwierćfinale pewnie pokonała reprezentantkę Czarnogóry. Natomiast w półfinale zwyciężyła z Finką – Sanni Holmberg. W wielkim finale Martyna walczyła z reprezentantką gospodarzy.

-Walka była bardzo trudna bo pomimo tego, że Martyna robiła, trafiała znacznie częściej, to nie było odwzorowania tego na tablicy punktowej. Martynka do samego końca trzymała bardzo wysokie tempo pojedynku i w końcu udało się nawet doprowadzić Turczynkę do liczenia – napisał w social mediach Maciej Domińczak, trener Martyny, prywatnie jej partner życiowy.

Gratulujemy Martynie złotego medalu mistrzostw Europy! Na tych samych mistrzostwach spory sukces odniosła także Ewa Kauch. Zawodniczka Armii Polkowice dotarła do wielkiego finału, gdzie zmierzyła się z faworytką – aktualną mistrzynią świata – Chorwatką Aną Bajic. Polka niestety przegrała, ale i tak zdobyła srebrny medal. Gratulujemy!

 

 

 
martyna2
nowe004
nowe029
nowe003

Wybrane dla Ciebie

Wyjątkowy gość na sesji Rady Gminy Żukowice

Waleczna 19-latka z Czernej została nagrodzona za osiągnięcia sportowe. Martyna Kierczyńska, zawodniczka Legionu Głogów, 23 października we Włoszech wywalczyła tytuł Mistrzyni Świata w kickboxingu.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.