×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Trzecia porażka z rzędu Górnika Polkowice

W meczu 6. kolejki eWinner 2 Ligi Górnik Polkowice przegrał u siebie z rezerwami Śląska Wrocław 1:3. Honorową bramkę dla zielono-czarnych zdobył Abdallah Hafez. Była to trzecia z rzędu porażka polkowiczan.

Do meczu ze Śląskiem II Wrocław piłkarze Górnika Polkowice przystąpili już z nowym sponsorem. Na koszulkach pojawiło się logo KGHM Polska Miedź S.A. Pojedynek rozpoczął się fatalnie dla miejscowych, którzy już w 2. minucie stracili gola. Na listę strzelców, strzałem głową, wpisał się Hubert Muszyński. W odpowiedzi Karol Fryzowicz chwilę później posłał futbolówkę minimalnie nad bramką Śląska. W 18. minucie był już remis. Abdallah Hafez zdecydował się na uderzenie z dystansu i piłka po rykoszecie wpadła do bramki Józefa Burty. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Po zmianie stron bardzie aktywni byli piłkarze z Wrocławia. W 49 min. sam na sam z golkiperem Górnika – Błażejem Niezgodą znalazł się Przemysław Bargiel i z zimną krwią zdobył kolejnego gola dla Śląska. Polkowiczanie próbowali odrobić straty bramkowe, jednak ostatnie słowo należało do przyjezdnych. W doliczonym czasie gry wynik na 3:1 ustalił strzelec drugiej bramki – Bargiel.

Górnik Polkowice – Śląsk II Wrocław 1:3 (1:1)
Bramki: Abdallah Hafez 17 – Hubert Muszyński 2, Przemysław Bargiel 49, 90

Górnik: 12. Błażej Niezgoda – 5. Michał Bojdys, 2. Bartosz Dyszy, 4. Jarosław Ratajczak – 6. Rafał Karmelita (57, 33. Mariusz Sławek), 19. Tomasz Kołbon (67, 30. Kamil Wacławczyk), 35. Damian Makuch, 8. Kacper Gościniarek (57, 20. Mateusz Gajda), 10. Abdallah Hafez, 25. Karol Fryzowicz – 27. Mariusz Idzik (61, 9. Dominik Pisarek).

Śląsk II: 1. Józef Burta – 33. Kuba Lizakowski, 25. Łukasz Bejger, 5. Hubert Muszyński, 19. Olivier Wypart (64, 4. Jehor Macenko), 14. Michał Szmigiel – 21. Miłosz Kurowski (64, 9. Jakub Lutostański), 22. Szymon Lewkot, 8. Filip Gryglak (46, 20. Adrian Bukowski), 10. Mateusz Młynarczyk (35, 7. Przemysław Bargiel) – 11. Szymon Krocz (86, 23. Robert Pisarczuk).

żółte kartki: Gościniarek, Karmelita, Hafez, Fryzowicz – Lewkot, Wypart, Krocz, Muszyński, Bejger.

sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

Jest nowy prezes Górnika Polkowice. Pałaszewski za Jedynaka

Piotr Pałaszewski został nowym prezesem drugoligowego Górnika Polkowice. Zastąpił na tym stanowisku Waldemara Jedynaka, który kilka tygodni temu podał się do dymisji. Pałaszewski rozpocznie swoją pracę przy Kopalnianej od jutra, 1 marca.

Umowa partnerska między sąsiednimi klubami z Lubina i Polkowic

W piątkowy poranek doszło do spotkania prezesów KGHM Zagłębia Lubin i drugoligowego Górnika Polkowice. Finałem rozmów obu menedżerów było podpisanie umowy o współpracy między dwoma klubami sportowymi.

Porażka Górnika Polkowice w sparingu z Odrą Opole

W meczu sparingowym rozegranym w Wałbrzychu, Górnik Polkowice uległ Odrze Opole 0:2. Pomimo porażki był to cenny materiał szkoleniowy dla trenera Tomasza Grzegorczyka.

Górnik już bez Krakowskiego

Od nowej rundy w zespole drugoligowego Górnika Polkowice nie zobaczymy już Doriana Krakowskiego. 21-letni pomocnik rozwiązał z klubem umowę za porozumieniem stron.

Piłkarze Górnika Polkowice powrócili do pierwszych treningów

Piłkarze drugoligowego Górnika Polkowice powrócili po dłuższej przerwie do pierwszych treningów. Zielono – czarni przeszli testy medyczne, potem ćwiczyli na siłowni i sztucznej murawie.

Transfer Piecha był strzałem w dziesiątkę. Górnik godnie pożegnał rok

Piłkarze Górnika Polkowice godnie pożegnali ten rok na boiskach eWinner 2. ligi. Zielono-czarni rozprawili się z GKS-em Jastrzębie aplikując rywalowi cztery gole nie tracąc ani jednego. Hattrickiem popisał się Arkadiusz Piech, który chyba przeżywa drugą młodość.

Przewrócona laweta z koparką na S3 z Lubina do Legnicy

Uwaga kierowcy. Na trasie ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Legnicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem lawety, na której znajdowała się koparka. Na miejscu pracowali policjanci z lubińskiej komendy, którzy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.