×
*** Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie swojego istnienia *** Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice ***

Zagłębie Lubin dostanie 3,2 mln zł nagrody za młodzieżowców

KGHM Zagłębie Lubin zwyciężyło w klasyfikacji Pro Junior System, która podsumowuje limit minutowy występów na murawie młodzieżowców. Okazuje się, że w zakończonym właśnie sezonie, miedziowy klub, jako jedyny w ekstraklasie – najczęściej i najchętniej korzystał z usług młodzieżowców. W nagrodę na konto Zagłębia wpłynie 3,25 mln zł.

Polityka stawiania na młodzieżowców jest wpisana w DNA Zagłębia. Jeszcze za ery Piotra Stokowca, który zdobył z ekipą Miedziowych brązowy medal mistrzostw Polski, nastąpił wyraźny progres i wysyp młodych zawodników, którzy bardzo często dostawali szansę gry w pierwszym zespole, od pierwszej minuty. Ta strategia kontynuowana była przez kolejnych trenerów.

W zakończonym sezonie 2022/23 lubiński klub był absolutnym liderem rankingu Pro Junior System. W nagrodę Zagłębie otrzyma 3,25 mln zł. Na drugim miejscu tej klasyfikacji uplasował się poznański Lech (2,25 mln zł), a trzecie miejsce zajęła Legia Warszawa (1,75 mln zł). Pieniądze „skapną” łącznie 7 klubom.

Co ciekawe, w tej klasyfikacji najgorzej wypadł… świeżo upieczony mistrz Polski. Raków Częstochowa nie wypełnił limitu 3000 minut gry młodzieżowców i za to będzie musiał zapłacić 2 mln zł kary. Zdegradowana do 1. ligi Lechia Gdańsk też zapłaci karę w wysokości pół miliona złotych.

 

Wybrane dla Ciebie

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.

Trzy nowe autobusy elektryczne będą wozić polkowiczan

Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice. Pojazdy najnowszej generacji zaprojektowane dla mniejszych miast i miasteczek wzmocnią żółty tabor. To najmniejsze z gamy zeroemisyjnych autobusów marki Yutong.

Budują drogę wewnętrzną w Miroszowicach w Gminie Lubin

Mieszkańcy ulicy Wiązowej w Miroszowicach w Gminie Lubin już mogą sprawdzać postępy prac na budowie drogi wewnętrznej. Zadanie obejmuje również montaż oświetlenia. Prowadzona inwestycja to jedna z czterech, które wsparte zostały dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie działalności

Kwiaty i wieńce pod tablicami pamiątkowymi, orkiestra górnicza i wiele wspomnień – Zakłady Górnicze Rudna świętują dzisiaj 50-lecie swojego istnienia. Przy okazji oficjalnych uroczystości nie mogło zabraknąć pracowników kopalni i tych, którzy półwieku temu budowali potęgę Polskiej Miedzi.

Spotkanie polskich i niemieckich studentów w Legnicy

W Starostwie Powiatowym w Legnicy zorganizowano spotkanie ze studentami kierunku Prawo i Bezpieczeństwo Wewnętrzne z Collegium Witelona w Legnicy oraz uczelni Hochschule der Sächsischen Polizei Rothenburg z Niemiec.

Kolejna ofiara oszustów. Legniczanka straciła pieniądze

Do legnickiej komendy policji zgłosiła się kolejna ofiara oszustów podających się za pracowników baku.Na szczęście dla kobiety pieniądze, które zniknęły z jej konta nie były dużą kwotą.

Sport

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.