×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Zagłębie Lubin dostanie 3,2 mln zł nagrody za młodzieżowców

KGHM Zagłębie Lubin zwyciężyło w klasyfikacji Pro Junior System, która podsumowuje limit minutowy występów na murawie młodzieżowców. Okazuje się, że w zakończonym właśnie sezonie, miedziowy klub, jako jedyny w ekstraklasie – najczęściej i najchętniej korzystał z usług młodzieżowców. W nagrodę na konto Zagłębia wpłynie 3,25 mln zł.

Polityka stawiania na młodzieżowców jest wpisana w DNA Zagłębia. Jeszcze za ery Piotra Stokowca, który zdobył z ekipą Miedziowych brązowy medal mistrzostw Polski, nastąpił wyraźny progres i wysyp młodych zawodników, którzy bardzo często dostawali szansę gry w pierwszym zespole, od pierwszej minuty. Ta strategia kontynuowana była przez kolejnych trenerów.

W zakończonym sezonie 2022/23 lubiński klub był absolutnym liderem rankingu Pro Junior System. W nagrodę Zagłębie otrzyma 3,25 mln zł. Na drugim miejscu tej klasyfikacji uplasował się poznański Lech (2,25 mln zł), a trzecie miejsce zajęła Legia Warszawa (1,75 mln zł). Pieniądze „skapną” łącznie 7 klubom.

Co ciekawe, w tej klasyfikacji najgorzej wypadł… świeżo upieczony mistrz Polski. Raków Częstochowa nie wypełnił limitu 3000 minut gry młodzieżowców i za to będzie musiał zapłacić 2 mln zł kary. Zdegradowana do 1. ligi Lechia Gdańsk też zapłaci karę w wysokości pół miliona złotych.

 

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.