×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Zagłębie przegrało z Vive, ale wstydu nie przyniosło

Szczypiorniści Zagłębia Lubin walczyli ambitnie do końca, ale sportowo nie byli w stanie pokonać mistrza Polski. Utytułowana Łomża Vive Kielce wygrała w Lubinie 32:24, ale gospodarze pokazali się z dobrej strony, zwłaszcza w pierwszej części spotkania.

Mistrzowie Polski przyjechali do stolicy polskiej miedzi bez swoich największych gwiazd. Kibice, którzy licznie stawili się w hali RCS zobaczyli jednak dobre widowisko. Gospodarze absolutnie nie wystraszyli się bardziej utytułowanego rywala i w pierwszej połowie pozytywnie zaskoczyli. Prowadzili już nawet z kielczanami, ale po 30. minutach to goście objęli prowadzenie 15:11.

Po zmianie stron lubinianie gonili wynik, ale mądrze i skutecznie grający rywale grali swoje. Vive dominowało doświadczeniem i zgraniem. Goście ostatecznie wygrali 32:24, ale brawa należą się także Zagłębiu, które postawiło się faworytowi.

MKS Zagłębie Lubin – Łomża Vive Kielce 24:32 (11:15)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Byczek – Drozdalski 4, Bekisz 4, Iskra, Czyczykało 5, Gębala 5, Bogacz 4, Marciniak 1, Hajnos 1, Adamski, Stankiewicz, Pietruszko.
Karne: 0/1
Kary: 14 min.

Vive: Wolff, Kornecki – Vujović 4, Thrastarson 2, Paczkowski, Kulesz 3, Yusuf 3, Moryto 3, Surgiel 1, Sanchez, Karalek 6, Domagała 1, Tournat 6.
Karne: 3/4
Kary: 4 min.

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski.

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.

Derby Dolnego Śląska dla Zagłębia. „Kobierki” bez żadnych szans

Nie ma mocnych na szczypiornistki Zagłębia Lubin. Po jednostronnym widowisku, w derbach Dolnego Śląska, Miedziowe odprawiły z kwitkiem KPR Kobierzyce wygrywając pewnie i zasłużenie 25:15. Najlepszą zawodniczką meczu została bramkarka Zagłębia – Barbara Zima. Było to trzynaste zwycięstwo ekipy Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.

Sport

Kurminowski show. Zagłębie Lubin wreszcie zwycięskie

Kibice zgromadzeni dziś na stadionie w Radomiu z pewnością nie mieli powodów do nudy i narzekania. W meczu Radomiaka z KGHM Zagłębiem Lubin padło aż siedem goli a zwycięsko z tej batalii wyszli piłkarze z Lubina. Prawdziwe show pokazał Dawid Kurminowski – strzelec trzech bramek. Kolejną dołożył Aleks Ławniczak.