×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Zagłębie strąciło lidera i awansowało na podium. Porażka Zabrza

Choć pojedynek KGHM Zagłębia Lubin z Górnikiem Zabrze nie był może najwyższych lotów, ale lubińscy kibice mogą być w pełni usatysfakcjonowani. Miedziowi pokonali lidera tabeli 2:0 i awansowali na trzecie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy.

Do Lubina zawitał dziś lider PKO Ekstraklasy. Zabrzanie idą jak burza w lidze i to oni byli faworytem tego spotkania. Lubinianie postanowili jednak napsuć liderowi sporo krwi i wcale nie zamierzali odpuszczać. Pierwsza połowa wydawała się senna, ale w końcówce kibice byli świadkami sporych emocji. Najpierw w 39. min. Zivec po indywidualnej akcji znalazł miejsce przy słupku i pokonał Chudego. Chwilę później Mraz trafił na 2:0, ale sędzia pokazał pozycję spaloną. Miedziowi jednak dopięli swego. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Szysz, efektownym strzałem pokonując bramkarza zabrzan.

Po zmianie stron goście próbowali zbliżyć się wynikiem do Zagłębia, ale gospodarze nie pozwolili Górnikowi rozwinąć skrzydeł. Ostatecznie komplet punktów zostaje w Lubinie i Miedziowi awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Coraz trudniejsza sytuacja Zagłębia. Czy Waldek „King” uratuje zespół?

By spokojnie móc patrzeć w przyszłość i nie oglądać się na innych, piłkarze KGHM Zagłębia Lubin muszą dziś wygrać z Górnikiem Zabrze. Jeśli przegrają, zamienią się miejscami z ekipą z Górnego Śląska i spadną do strefy spadkowej, z której mogą już nie wyjść.

Miedź znów zaskoczyła rywala. Wypunktowała Górnika w Zabrzu

Sensacja stała się faktem. Faworyzowany Górnik Zabrze przegrał u siebie z Miedzią Legnica 0:3. Bramki dla legniczan strzelali Narsingh, Matuszek i Chuca. Było to drugie z rzędu zwycięstwo trenera Grzegorza Mokrego.

Miedź liczy na punkty w starciu z Górnikiem

W ostatnim swoim meczu w tym roku Miedź Legnica zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. – Naprawdę trzeba będzie się przyłożyć w tym meczu i dać z siebie maksimum koncentracji i umiejętności – przyznaje Szymon Matuszek, pomocnik Miedzianki.

Kolejna wygrana KGHM Zagłębia Lubin! Bohar show, świetny Starzyński

Ależ emocje dostarczyli dziś piłkarze KGHM Zagłębia Lubin w wyjazdowym starciu z Górnikiem Zabrze. Miedziowi pokonali rywala 3:2. Dublet ustrzelił Damjan Bohar, trzeciego gola dołożył Filip Starzyński, który obok słoweńskiego pomocnika był jednym z najlepszych zawodników tego pojedynku.

Wraca ekstraklasa. Zagłębie Lubin powalczy o punkty w Zabrzu

Po przerwie spowodowanej występami narodowej reprezentacji, na ligowe boiska powraca piłkarska PKO Ekstraklasa. Zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin zmierzą się dziś na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. – Jedziemy tam po komplet punktów – zapowiada pomocnik Miedziowych, Tomasz Makowski.

Zagłębie z Górnikiem, Miedź z Wartą

Już jutro, 2 lipca, nasi ekstraklasowicze rozegrają swoje kolejne sparingi. Trenujący w Opalenicy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin zmierzą się z Górnikiem Zabrze, natomiast zawodnicy Miedzi Legnica sprawdzą formę Warty Poznań.

Przewrócona laweta z koparką na S3 z Lubina do Legnicy

Uwaga kierowcy. Na trasie ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Legnicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem lawety, na której znajdowała się koparka. Na miejscu pracowali policjanci z lubińskiej komendy, którzy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.