×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Zagłębie wygrało w Opolu, Chrobry przegrał w Zabrzu

Ze zmiennym szczęściem grali nasi szczypiorniści. Piłkarze ręczni Chrobrego Głogów nie sprostali Górnikowi przegrywając w Zabrzu 27:32. W zupełnie innych nastrojach z Opola powrócili zawodnicy Zagłębia Lubin, którzy po pasjonującym pojedynku pokonali Gwardię 26:25.

W Zabrzu nie było niespodzianki. Do przerwy gospodarze prowadzili 16:12 i ostatecznie wygrali 32:27. Zdecydowanie więcej emocji było w hali w Opolu, gdzie miejscowa Gwardia podejmowała Zagłębie Lubin. Początek spotkania należał do lubinian, którzy schodzili do szatni z 4-bramkowym prowadzeniem 14:10.

Po zmianie stron podopieczni trenera Jarosława Hipnera grała dalej swoje zwiększając z każdą minutą przewagę. Gwardziści jednak nie składali broni. Wykorzystując momenty dekoncentracji i niemocy, gospodarze walczyli do samego końca. Lubinianie drżeli o wynik, ale ostatecznie wygrali w Opolu 26:25.

Coraz trudniejsza sytuacja Zagłębia. Czy Waldek „King” uratuje zespół?

By spokojnie móc patrzeć w przyszłość i nie oglądać się na innych, piłkarze KGHM Zagłębia Lubin muszą dziś wygrać z Górnikiem Zabrze. Jeśli przegrają, zamienią się miejscami z ekipą z Górnego Śląska i spadną do strefy spadkowej, z której mogą już nie wyjść.

Miedź znów zaskoczyła rywala. Wypunktowała Górnika w Zabrzu

Sensacja stała się faktem. Faworyzowany Górnik Zabrze przegrał u siebie z Miedzią Legnica 0:3. Bramki dla legniczan strzelali Narsingh, Matuszek i Chuca. Było to drugie z rzędu zwycięstwo trenera Grzegorza Mokrego.

Miedź liczy na punkty w starciu z Górnikiem

W ostatnim swoim meczu w tym roku Miedź Legnica zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. – Naprawdę trzeba będzie się przyłożyć w tym meczu i dać z siebie maksimum koncentracji i umiejętności – przyznaje Szymon Matuszek, pomocnik Miedzianki.

Kolejna wygrana KGHM Zagłębia Lubin! Bohar show, świetny Starzyński

Ależ emocje dostarczyli dziś piłkarze KGHM Zagłębia Lubin w wyjazdowym starciu z Górnikiem Zabrze. Miedziowi pokonali rywala 3:2. Dublet ustrzelił Damjan Bohar, trzeciego gola dołożył Filip Starzyński, który obok słoweńskiego pomocnika był jednym z najlepszych zawodników tego pojedynku.

Wraca ekstraklasa. Zagłębie Lubin powalczy o punkty w Zabrzu

Po przerwie spowodowanej występami narodowej reprezentacji, na ligowe boiska powraca piłkarska PKO Ekstraklasa. Zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin zmierzą się dziś na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. – Jedziemy tam po komplet punktów – zapowiada pomocnik Miedziowych, Tomasz Makowski.

Zagłębie z Górnikiem, Miedź z Wartą

Już jutro, 2 lipca, nasi ekstraklasowicze rozegrają swoje kolejne sparingi. Trenujący w Opalenicy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin zmierzą się z Górnikiem Zabrze, natomiast zawodnicy Miedzi Legnica sprawdzą formę Warty Poznań.

Przewrócona laweta z koparką na S3 z Lubina do Legnicy

Uwaga kierowcy. Na trasie ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Legnicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem lawety, na której znajdowała się koparka. Na miejscu pracowali policjanci z lubińskiej komendy, którzy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.