×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Zrobiły to! Koszykarki z Polkowic powróciły na mistrzowski tron

W drugim finałowym spotkaniu, podopieczne trenera Karola Kowalewskiego pokonały dziś na wyjeździe ekipę PSI ENEA AJP Gorzów Wielkopolski 83:79 i sięgnęły po koronę mistrzyń Polski! Pomarańczowe przypieczętowały zdobycie złotych medali w ostatnich minutach tego zaciętego i wyrównanego spotkania.

Po porażce w Polkowicach, gorzowianki nie miały wyjścia. Musiały postawić wszystko na jedną kartę i zagrać od początku do końca na maksimum swoich możliwości. Pierwszą kwartę wygrały gospodynie 24:19 a do przerwy prowadziły 50:38. Po zmianie stron polkowiczanki skutecznie goniły wynik wygrywając trzecią partię 24:12.

W końcówce ostatniej części pojedynku KGHM BC prowadziło 82:79. Rywalki nie wykorzystały szansę zdobycia kosza „za trzy” a dzieła zniszczenia dokonała z rzutów osobistych Erica Wheeler i Pomarańczowe wygrały 83:79.

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. – KGHM BC Polkowice 79:83

(24:19, 26:19, 12:24, 17:21)

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp.: Elina Tsineke 19, Chloe Bibby 16, Nora Wentzel 14, Weronika Telenga 13, Aleksandra Pszczolarska 8, Stephanie Jones 7, Anna Jakubiuk 2, Wiktoria Kuczyńska 0.

KGHM BC Polkowice: Erica Wheeler 25, Julia Piestrzyńska 14, Dragana Stankovic 10, Brianna Fraser 10, Liliana Banaszak 9, Weronika Gajda 5, Emilia Kośla 5, Klaudia Gertchen 3, Zala Friskovec 2.

To jedyny taki bieg w Polsce! Cross Straceńców za nami!

Sztandarowa impreza organizowana przez Jurka Górskiego i jego ekipę za nami. Cross Straceńców jak zawsze przyciągnął tłumy. Impreza co roku jest ogromnym sukcesem, nie tylko organizacyjnym.

Kurminowski show. Zagłębie Lubin wreszcie zwycięskie

Kibice zgromadzeni dziś na stadionie w Radomiu z pewnością nie mieli powodów do nudy i narzekania. W meczu Radomiaka z KGHM Zagłębiem Lubin padło aż siedem goli a zwycięsko z tej batalii wyszli piłkarze z Lubina. Prawdziwe show pokazał Dawid Kurminowski – strzelec trzech bramek. Kolejną dołożył Aleks Ławniczak.

Głogowski szpital z nowym kierownictwem

Zmiany w kierownictwie Głogowskiego Szpitala Powiatowego. W piątek swoje rezygnacje z zajmowanych stanowisk złożyli prezes szpitala – Edward Szmidt i jego zastępca Marek Bestrzyński. Obaj menedżerowie przenoszą się już do innej pracy a Rada Nadzorcza powołała już nowego szefa głogowskiej placówki.

Mecz z kategorii tych za sześć punktów. Zagłębie gra w Radomiu

Już dziś piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o kolejne punkty na boiskach PKO Ekstraklasy. W niedzielne popołudnie Miedziowi zmierzą się na wyjeździe z Radomiakiem Radom. – Potrzebujemy tych punktów, potrzebujemy zwycięstwa w tym meczu – przyznaje trener Waldemar Fornalik.

„Mali Przyjaciele Natury” z Gminy Lubin

W Gminie Lubin mieszka wielu małych przyjaciół natury. Potwierdzają to wyniki olimpiady ekologiczno-przyrodniczej, którą z okazji Dnia Ziemi zorganizowano w Zamiejscowym Oddziale Gminnego Przedszkola.