×
*** Burmistrz Chocianowa został zatrzymany przez policję po tym jak spowodował kolizję. Był agresywny, ubliżał policjantom i domagał się odstąpienia od dalszych czynności ***

Strażacy z gminy Kotla dostali pieniądze na sprzęt

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy Kotla po raz kolejny otrzymały sprzęt, który pomoże strażakom w ratowaniu życia i mienia poszkodowanych. Tym razem OSP wzbogaciły się o cztery aparaty powietrzne i zestaw sygnalizacji dźwiękowej.

Co roku jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Kotla dostają pieniądze na zakup nowego sprzętu. Sprzęt, który trafi do strażaków jest odpowiedzią na bieżące potrzeby jednostek. W tym roku za pieniądze z budżetu powiatu głogowskiego doposazone zostana dwie jednostki – OSP Kotla i OSP w Chociemyśli.

– Dbamy o to, aby jednostki z naszego terenu posiadały profesjonalny sprzęt, a dzięki środkom z budżetu powiatu głogowskiego mogliśmy zakupić najpotrzebniejsze rzeczy.  Jednostka OSP Kotla otrzymała 4 aparaty powietrzne, natomiast do OSP w Chociemyśli planujemy zakupić zestaw sygnalizacji dźwiękowej i świetlnej dla samochodu gaśniczego- mówi Wójt Łukasz Horbatowski.

 

Wybrane dla Ciebie

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Zuchy i harcerze odwiedzili strażaków z OSP Kotla

Który z chłopców nie chciał być strażakiem ręka w górę! Nie widzimy ile rąk się podniosło, ale jesteśmy przekonani, że nie za wiele. Podobnie mają dzieciaki z Gminy Kotla.

Strażacy z Gminy Kotla dostali nowy sprzęt

Kolejny sprzęt trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli. Strażacy będą go wykorzystywać w trakcie akcji ratowniczych na terenie powiatu.

„Marcinek” już służy strażakom – ochotnikom w gminie Kotla

To był wielki dzień dla jednostki OSP w Kotli. Druhowie otrzymali bowiem nowy, średni samochód ratowniczo – gaśniczy. Oficjalne przekazanie kluczyków odbyło się na placu przed remizą w Kotli, a w uroczystości wzięli udział dwaj zastępcy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

OSP Grochowice z Pucharem Wójta Gminy Kotla

Co to były za zawody! Strażacy ochotnicy z Gminy Kotla rywalizowali o Puchar Wójta Gminy. Zmagania można było podziwiać przed dożynkami gminnymi na terenach rekreacyjnych w Kotli.

Strażacy-ochotnicy będą walczyć o podium

Przed sobotnimi dożynkami w Gminie Kotla czekają nas dodatkowe atrakcje. Mieszkańcy będą mogli obejrzeć zmagania strażaków.

Sport

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych.