×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Azja na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy do Gaworzyc!

Koło Gospodyń Wiejskich w Gaworzycach wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Biblioteką zapraszają mieszkańców na wyjątkowe „Spotkanie autorskie i warsztaty herbaciane z Robertem Maciągiem”.

 

Herbata czy kawa? U nas wielu zadaje sobie to pytanie, ale są takie miejsca na świecie, gdzie właśnie herbata zajmuje bardzo istotne miejsce. To Azja…

Od Azjatów możemy się nauczyć tradycji i zwyczajów związanych z herbatą. Ceremonią parzenia herbaty jest wyjątkowa sama w sobie, przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Podróżnik, pisarz i autor książki „Tysiąc szklanek herbaty. Opowieści rowerowe z Jedwabnego Szlaku” – Robert Maciąg był świadkiem i parzenia i picia wielu herbat. Jak to robić? Która herbata jest najlepsza? Czy warto sprowadzić wyjątkową herbatę z końca świata do swojego  domu?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań na pewno znajdziecie w trakcie spotkania, które odbędzie się w środę, 5 października, w Pałacu w Gaworzycach. Początek spotkania o godzinie 17.

 
herbaciane-MALY

Wybrane dla Ciebie

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Poznajecie tego psa? Czeka na swoich właścicieli

Psa, którego widzicie na zdjęciach odłowiono w Niemstowie w Gminie Lubin. Teraz czeka aż odbiorą go właściciele.

Konsultacje społeczne w sprawie kolei aglomeracyjnej

Gaworzyce, Radwanice,Grębocice, Jerzmanowa – to tylko część miejscowości, w których odbędzie się druga tura spotkań konsultacyjnych w temacie kolei aglomeracyjnej w zagłębiu miedziowym. Linia kolejowa ma połączyć Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów.

Remont drogi – utrudnienia w Gaworzycach

Od poniedziałku mieszkańcy Gaworzyc muszą się liczyć z utrudnieniami na drodze. Spowodowane one będą pracami drogowymi.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.