×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Będzie jaśniej i bezpieczniej na przejściach dla pieszych

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła kolejny przetarg, którego efektem będzie doświetlenie ważnych przejść dla pieszych w naszym regionie.

 

Planowane przed GDDKiA inwestycje dotyczą doświetlenia przejść dla pieszych wzdłuż drogi krajowej nr DK36. Chodzi o trzy przejścia dla pieszych – jedno w Gogołowicach i dwa w Osieku. Inwestycja w Osieku ma być realizowana w systemie „projektuj i buduj”.

W ramach prac doświetlone zostaną dwa przejścia w Osieku. Firma, która wygra przetarg będzie miała za zadanie między innymi ułożyć na pasach specjalne płytki dla osób niedowidzących i niewidomych oraz odnowić oznakowanie poziome. Takie same prace zostaną przeprowadzone w Gogołowicach. W ramach innego przetargu doświetlone mają być także przejścia dla pieszych w Wińsku oraz Wąsoszu.

– Realizacja inwestycji poprawiających bezpieczeństwo na drogach jest możliwa dzięki rządowemu Programowi Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Jego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA – powiedziała nam Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału GDDKiA. – Celami szczegółowymi są ochrona uczestników ruchu oraz zapewnienie infrastruktury drogowej, mającej wpływ na wzrost bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez redukcję liczby wypadków i ich ofiar.

 
DK36-Gogolowice-kierunek-Lubin
DK36-Osiek-km-138-ciag-glowny-kier.-Lubin
mapa-lokalizacji-przejscia
mapa-Osiek

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.