×
*** Jedna ofiara śmiertelna koronawirusa z powiatu lubińskiego to bilans ostatniej doby w zagłębiu miedziowym *** Protesty w Głogowie. Około 100 osób przeszło ulicami miasta by wyrazić swój sprzeciw działaniom rządu w czasie pandemii ***

Bezpieczny Zagłębiak. O tym jak zachować się na drodze

Lubińscy policjanci prowadzą cykl spotkań poświęconych bezpieczeństwu dzieci na drodze. Aby było ciekawiej i na dłużej uczniowie zapamiętali rady policjantów, funkcjonariusze wspólnie z klubem sportowym „Zagłębie Lubin” stworzyli film edukacyjny, w którym główną rolę grają maskotki – Komisarz Lew i Krecik.

Jak zainteresować najmłodsze dzieci ich bezpieczeństwem? Najlepiej zatrudnić do tego ulubione maskotki drużyn sportowych. I tak bohaterami filmów instruktażowych o tym jak zachować się na drodze są Komisarz Lew – maskotka policji i Krecik znany z wielu imprez sportowych ulubieniec dzieciaków i Zagłębia Lubin. Maskotki w kilku różnych scenkach pokazują jak bezpiecznie zachowywać się na drodze i jak ustrzec się przed różnymi zagrożeniami.

– W spotkaniu wzięła udział klasa I, ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie. Pierwszaki chętnie odpowiadały na zadawane pytania i z entuzjazmem reagowały na pokazywane scenki z maskotkami – mówi Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Policjanci z lubińskiej komendy tłumaczyli oraz przypominali dzieciom, jak należy się zachowywać, by być bezpiecznym i nie powodować swoim zachowaniem sytuacji mogących zagrozić ich życiu i zdrowiu. Spotkane to było bardzo dobrą okazją do omówienia bardzo ważnych w życiu każdego człowieka, zasad w ruchu drogowym.

Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało element odblaskowy.

 
425-75897
425-75898
425-75899

Wybrane dla Ciebie

Chrobry odzyskał punkty utracone w Gdańsku

Drużynie Chrobrego udało się zrealizować swój cel i odzyskać 3 punkty stracone w Gdańsku. Nie było to łatwe, bo gdańszczanie mocno walczyli do samego końca, ale tym razem to Chrobry rozdawał karty i okazał się mocniejszy. Głogowianie prowadzili już od pierwszych minut. Grali dobrze w obronie i bardzo skutecznie w ataku, dlatego mimo kilku własnych […]

Damian Oko dał zwycięstwo miedziowym w doliczonym czasie

Ostatnie minuty zadecydowały o zwycięstwie miedziowych w dzisiejszym spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Zwycięskiego gola strzelił Damian Oko w doliczonym czasie gry.

Motor uderzył w jadące z przodu auto. Dwie osoby w szpitalu

Do groźnego wypadku doszło przed godziną 16 na drodze z Lubina do Ścinawy na wysokości miejscowości Siedlce. Dwie osoby trafiły do szpitala. Na miejscu nadal pracują policjanci.

Polaku dawaj z nami – protest w Głogowie (ZDJĘCIA)

Około 100 osób przeszło dzisiaj ulicami Głogowa w proteście przeciwko nałożonym przez rządzących ograniczeniom w życiu społecznym. W trakcie marszu doszło do przepychanek z policją. Mundurowi użyli gazu łzawiącego. Grupa protestujących została wylegitymowana i wypuszczona.

Jedna ofiara śmiertelna koronawirusa z powiatu lubińskiego

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 703 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całym kraju. W ciągu minionej doby wyzdrowiały 28 642 osoby. Zauważalny jest również spadek liczby zgonów – w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 245 osób, z czego COVID-19 był bezpośrednią przyczyną śmierci 74 z nich.

Nie powiedziały ostatniego słowa? CCC przegrało z Arką

To był dobry, wyrównany mecz. Niestety zabrakło szczęścia i punktów by wygrać. Ale dzisiaj kolejne spotkanie w ramach finałów Energa Basket Ligi Kobiet.

Sport

Chrobry odzyskał punkty utracone w Gdańsku

Drużynie Chrobrego udało się zrealizować swój cel i odzyskać 3 punkty stracone w Gdańsku. Nie było to łatwe, bo gdańszczanie mocno walczyli do samego końca, ale tym razem to Chrobry rozdawał karty i okazał się mocniejszy. Głogowianie prowadzili już od pierwszych minut. Grali dobrze w obronie i bardzo skutecznie w ataku, dlatego mimo kilku własnych […]

Rozmaitości

Próbują wyłudzić wasze dane. Uważajcie

3 kwietnia 2021 roku pojawiła się informacja o opublikowaniu w sieci danych użytkowników (w tym z Polski) portalu społecznościowego Facebook. W ostatnim okresie czasu odnotowano pierwsze próby logowań do innych serwisów internetowych poprzez wykorzystanie opcji „Zaloguj się przez konto Facebook”.