×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

Konkrety Krzysztofa Nestera dla kobiet. Gmina jest kobietą

– Zróbmy, co możemy na poziomie samorządowym, aby kobietom po prostu ułatwić życie, a one sobie poradzą. Możemy to zrobić na poziomie dostępnych nam kompetencji i to proponujemy. Proponujemy „.Konkrety dla kobiet” – wynik naszych rozmów z przedstawicielkami tej grupy społecznej – mówi Krzysztof Nester, kandydat na burmistrza Polkowic.

Członkinie i członkowie KWW Krzysztof Nester .Konkretnie przeprowadzili wiele rozmów ze środowiskami kobiecymi w naszej gminie. Wynik tych rozmów wszędzie był podobny. Kobiety zagłębia miedziowego w większości prowadzą dom, wychowują dzieci. Nie mają czasu na własne kariery zawodowe, a praca, którą im się oferuje w naszym regionie, bardzo często nie jest wynagradzana w podobny sposób, jak stanowiska proponowane mężczyznom.

Dlatego .Konkrety komitetu Nestera skierowane do kobiet mają pomóc w usunięciu barier utrudniających kobietom uczestnictwo w życiu publicznym, zawodowym i społecznym poprzez chociażby wprowadzenie popołudniowych zmian w miejskich placówkach przedszkolnych i świetlicach szkolnych, a także wprowadzenie kącików dziecięcych w instytucjach gminnych.

– Niech bycie kobietą będzie cudowną sprawą dla każdej z nas. My chcemy roztaczać blask, miłość i dobro. Kochać dzieci i się o nie troszczyć. My chcemy być partnerkami swoich mężczyzn. Ale też chcemy mieć te same możliwości, co mężczyźni w zakresie zawodowym. Uważam, że kobiety poprzez swoją łagodność, dążą do pokoju i współpracy. Są świetnymi pracownikami. Warto je docenić. My będziemy prowadzić szereg kampanii na rzecz kobiet – mówi Edyta Schmidt, kandydatka do Rady Miejskiej z KWW Krzysztof Nester .Konkretnie.

Aktywizacja kobiet jest dla KWW .Konkretnie priorytetem, dlatego proponują oni wprowadzenie programów mentorskich i coachingowych prowadzonych przez doświadczone kobiety – liderki oraz inkubatory biznesowe i fundusze grantowe specjalnie dla kobiet zakładających własne działalności gospodarcze.

Ważna dla .Konkretnego Komitetu jest też zmiana kulturowa w kwestii stereotypowego postrzegania kobiet i wpajanie wartości związanych z równością płci od najmłodszych lat, dlatego zamierzają oni organizować kampanie edukacyjne i społeczne promujące równość płci i wzmacnianie roli kobiet w społeczeństwie. Chcą też zachęcać do większej obecności i reprezentacji kobiet w mediach.
Rolą samorządu jest też dbałość o te drobne wydawałoby się sprawy, które może nie są spektakularne jak choćby duże inwestycje, ale są niezwykle ważne dla rodziców małych dzieci, a tu w szczególności dla kobiet.

– Z myślą o tym, że małymi dziećmi nadal najczęściej zajmują się kobiety, zadbamy o potrzeby rodziców przy projektowaniu miejskiej małej architektury. Chodzi tu o choćby wybór ławek miejskich, które będą miały zamontowane przewijaki dla maluchów. To są takie drobne sprawy, które jednak zdecydowanie ułatwią nam – rodzicom życie – mówi Dorota Karmelita, kandydatka do Rady Miejskiej z KWW Krzysztof Nester .Konkretnie.

Krzysztof Nester wprowadzi też „Polkowickie Becikowe” dla wszystkich nowo narodzonych dzieci zarejestrowanych w Polkowicach. Będzie jednak jeden warunek. Rodzice będą musieli wykazać, że rozliczają swoje dochody w polkowickim Urzędzie Skarbowym.

– Tak oczywiste oczekiwania wielu kobiet, aby zachowywać równowagę między życiem zawodowym i rodzinnym, łatwiej się spełnią, gdy ze wsparciem pospieszy samorząd. Uważam, że Polkowice na wiele stać. Choćby na wprowadzenie „becikowego”. Trzeba tylko skutecznie przypilnować realizacji takich wartościowych projektów – mówi Agnieszka Klarzyńska-Pólkowska, kandydatka do Rady Miejskiej z KWW Krzysztof Nester .Konkretnie.

– Polkowiczanki zasługują na to, co najlepsze. Z nami do wyborów idą aktywne kobiety, które wiedzą czego chcą, ale wiedzą też, czego potrzeba innym kobietom w naszej gminie. Utrzymamy skierowaną do nich politykę zdrowotną. Będziemy wspierać ich przedsiębiorczość oraz rozwój – mówi Krzysztof Nester, kandydat na burmistrza Polkowic.

– – –
Z programu „Konkrety dla Polkowic”:

KONKRETY DLA KOBIET. GMINA JEST KOBIETĄ
– uruchomimy programy mentorskie i coachingowe prowadzone przez doświadczone kobiety-liderki
– stworzymy inkubatory biznesowe i fundusze grantowe specjalnie dla kobiet zakładających własne przedsiębiorstwa;
– będziemy organizować kampanie edukacyjne i społeczne promujące równość płci, zmianę stereotypów i wzmacnianie roli kobiet w społeczeństwie;
– będziemy zachęcać do większej obecności i reprezentacji kobiet w mediach, zarówno jako tematów reportaży, jak i ekspertek czy komentatorek;
– usuniemy bariery, utrudniające kobietom uczestnictwo w życiu publicznym, takie jak brak równowagi między życiem zawodowym a rodzinnym;
– wprowadzimy popołudniowe zmiany w miejskich placówkach przedszkolnych i świetlicach szkolnych
– wprowadzimy kąciki dziecięce w instytucjach gminnych;
– zadbamy o potrzeby rodziców z dziećmi przy projektowaniu miejskiej małej architektury;
– wprowadzimy „Polkowickie Becikowe” dla wszystkich nowo narodzonych dzieci zarejestrowanych w Polkowicach, pod warunkiem, że rodzice rozliczają swoje dochody w polkowickim Urzędzie Skarbowym.

Materiał sfinansowany przez KWW Krzysztof Nester .Konkretnie.

 
konkrety - plansze kobiety-16
konkrety - plansze kobiety-17
konkrety - plansze kobiety-18
konkrety ok-19

Wybrane dla Ciebie

Zmiany w organizacji ruchu w Kłopotowie

Ruszyła przebudowa drogi gminnej w Kłopotowie w Gminie Lubin. W związku z tym mieszkańcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami na trasie. Remontowany odcinek zostanie od dzisiaj wyłączony z ruchu, zmieni się również trasa linii autobusowej nr 4 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Kadencja mija, czas na podsumowania. Oświatowy boom w Jerzmanowej

Powoli dobiega 5-letnia kadencja lokalnych samorządów. W wielu gminach przyszedł czas na podsumowania. Oceny swojej działalności dokonał m.in. wójt Jerzmanowej. Lesław Golba zrezygnował z ubiegania się o kolejną kadencję stawiając na wybory do sejmiku, w których mandat radnego nie uzyskał. 

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.

Samorządowcy rozmawiali o komunikacji publicznej

W ścinawskim magistracie zorganizowano spotkanie samorządowców z naszego regionu. Udział w nim wzięli nowo wybrana radna powiatowa Stanisława Lewandowska, burmistrz Prochowic Alicja Sielicka, wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. Przedstawiciele trzech samorządów rozmawiali między innymi  o możliwości wydłużenia funkcjonujących połączeń autobusowych.

Punkt obsługi pracodawców w gminie Radwanice

Władze gminy Radwanice oraz Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG z Legnicy zapraszają do skorzystania z darmowego Punktu Kompleksowej Obsługi Pracodawcy ONE STOP SHOP. Taki punkt znajdzie się w siedzibie Urzędu Gminy.

Na sygnale

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Rozmaitości

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.