×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

Krzysztof Nester – seniorzy pozostaną dla nas równie ważni

Dom spokojnej starości, system mieszkań dla seniorów dostosowanych do ich potrzeb, z odpowiednią opieką czy „Senioralna Mapa Polkowic”, to tylko część propozycji dla seniorów, jakie oferują Krzysztof Nester i jego .Konkretna drużyna. – Polityka senioralna jest oczkiem w głowie obecnej władzy Polkowic. – Deklaruję pełne wsparcie rozwoju oferty dla tej grupy mieszkańców również po wyborach – mówił Krzysztof Nester, kandydat na burmistrza Polkowic podczas spotkania ze słuchaczami Polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Nester spotkał się z seniorami na zaproszenie działaczek z Polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Wiesławy Pomian i Grażyny Sulikowskiej. Rozmawiali o tym, jak seniorom żyje się w Polkowicach, i jakie są ich oczekiwania co do przyszłości.

– Jak spotykamy się na olimpiadach z seniorami z całej Polski, to mówią, że nam zazdroszczą, bo nie mają tego, co my w Polkowicach. W innych samorządach trzeba płacić za zajęcia, a my mamy wszystko za darmo. Także myślę, że seniorom żyje się tutaj bardzo dobrze. Myślę też, że jeśli do tego przyszły pan burmistrz ten dom spokojnej starości postawi, to będzie bardzo dobre. Mówi się, że starych drzew się nie przesadza. Starsze osoby, nie chcą trafić nigdzie poza naszą gminę. Tu będą czuły się jak w domu – mówi Wiesława Pomian, prezeska Stowarzyszenia Charytatywnego „Polkowicka Złota Jesień”.

Komitet Krzysztofa Nestera zauważa, ile dobrego wydarzyło się w mijającej kadencji właśnie dla seniorów.

– Polityka senioralna jest oczkiem w głowie obecnej władzy Polkowic. Jedna czwarta mieszkańców Polkowic to seniorzy. To jest bardzo ważna grupa społeczna, o której cały czas trzeba myśleć. Tak się teraz dzieje poprzez realizację programów senioralnych, ale również zdrowotnych – mówi Krzysztof Nester, kandydat na burmistrza Polkowic.

Dlatego też, w „Konkretach dla seniorów” komitet Nestera deklaruje utrzymanie istniejących oraz wprowadzenie nowych programów polityki społecznej skierowanych do seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, jak Polkowicki Transport Indywidualny czy Złota Rączka. A także utrzymanie wszystkich programów i zadań polityki zdrowotnej skierowanych do seniorów, jak „Senior”, „Rehabilitacja” czy „Zdrowi i Aktywni po 50-ce”.

– Przez tyle lat mamy zawsze jakieś programy burmistrza. Jako położna przez wiele lat uczestniczę, ale i organizuję program edukacji dla kobiet w zakresie profilaktyki raka piersi oraz kobiet ciężarnych i po porodzie. Również nasze seniorki uczymy samobadania piersi. Mamy dużo różnych zajęć, jako polkowiczanki. Kobiety chodzą na kręgle, basen, na zajęcia na prosty kręgosłup i wiele, wiele innych – mówi Danuta Dawidowicz, wieloletnia położna z Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

– Chciałbym w ramach polityki zdrowotnej, wybudować nowe skrzydło w polkowickiej przychodni, w którym mieściłby się ZOL wraz z działem hospicyjnym. Więcej o tym powiemy przy okazji prezentowania „Konkretów dla zdrowia”. Pamiętamy jednak, że nie każdy jest aktywny. Nie wiadomo, jak potoczy się nasze zdrowie. Musimy zaplanować kompleksową ofertę dla wszystkich seniorów z gminy Polkowice – mówi Krzysztof Nester.

W .Konkretnym programie dla seniorów jest również zaplanowany dalszy rozwój i funkcjonowanie Polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz pozostałych klubów seniora i domów dziennego pobytu.

– Liczę na to, że będziemy mieli burmistrza, który nam tutaj będzie pomagał, tak jak do tej pory była pomoc urzędu. Liczę na to, że ta współpraca będzie się układała. Cieszy mnie, że mieszkańcy są tutaj w tej naszej uczelni. Staram się nakłaniać osoby, które siedzą w domu, aby do nas przychodziły. Wskazywać, że tu jest takie miejsce, które pomoże wyjść do ludzi. Musimy się integrować – mówi Grażyna Sulikowska, koordynatorka PUTW.

Krzysztof Nester planuje też utworzenie „Senioralnej Mapy Polkowic”, na której znajdą się informacje o miejscach przyjaznych seniorom do zabawy i odpoczynku.
– – –
Z programu „Konkrety dla Polkowic”

KONKRETY DLA SENIORÓW. SZACUNEK I WDZIĘCZNOŚĆ
Seniorzy przyczynili się do rozwoju naszej gminy. Zrobimy wszystko, aby jesień życia, dla naszych rodziców i dziadków w Polkowicach, była pogodna, radosna i pełna kolorów. Dlatego stawiamy na programy zdrowotne i społeczne oraz działania, które ułatwią i umilą ich codzienność.

NASZE KONKRETY TO:
– budowa domu spokojnej starości;
– stworzenie systemu mieszkań dla seniorów dostosowanych do ich potrzeb, z opieką OPS;
– utrzymanie istniejących oraz wprowadzenie nowych programów polityki społecznej skierowanych do seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, jak Polkowicki Transport Indywidualny czy Złota Rączka;
– utrzymanie wszystkich programów i zadań polityki zdrowotnej skierowanych do seniorów, jak „Senior”, „Rehabilitacja” czy „Zdrowi i Aktywni po 50-tce”;
– utworzenie „Senioralnej Mapy Polkowic”, na której znajdą się informacje o miejscach przyjaznych seniorom do zabawy i odpoczynku;
– dalszy rozwój i funkcjonowanie Polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz pozostałych klubów seniora i domów dziennego pobytu.

Materiał sfinansowany przez KWW Krzysztof Nester .Konkretnie.

 
20240305_104133
KONKRETY DLA SENIORÓW 1
KONKRETY DLA SENIORÓW 2
KONKRETY DLA SENIORÓW 3

Wybrane dla Ciebie

Zmiany w organizacji ruchu w Kłopotowie

Ruszyła przebudowa drogi gminnej w Kłopotowie w Gminie Lubin. W związku z tym mieszkańcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami na trasie. Remontowany odcinek zostanie od dzisiaj wyłączony z ruchu, zmieni się również trasa linii autobusowej nr 4 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Kadencja mija, czas na podsumowania. Oświatowy boom w Jerzmanowej

Powoli dobiega 5-letnia kadencja lokalnych samorządów. W wielu gminach przyszedł czas na podsumowania. Oceny swojej działalności dokonał m.in. wójt Jerzmanowej. Lesław Golba zrezygnował z ubiegania się o kolejną kadencję stawiając na wybory do sejmiku, w których mandat radnego nie uzyskał. 

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.

Samorządowcy rozmawiali o komunikacji publicznej

W ścinawskim magistracie zorganizowano spotkanie samorządowców z naszego regionu. Udział w nim wzięli nowo wybrana radna powiatowa Stanisława Lewandowska, burmistrz Prochowic Alicja Sielicka, wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. Przedstawiciele trzech samorządów rozmawiali między innymi  o możliwości wydłużenia funkcjonujących połączeń autobusowych.

Punkt obsługi pracodawców w gminie Radwanice

Władze gminy Radwanice oraz Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG z Legnicy zapraszają do skorzystania z darmowego Punktu Kompleksowej Obsługi Pracodawcy ONE STOP SHOP. Taki punkt znajdzie się w siedzibie Urzędu Gminy.

Na sygnale

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Rozmaitości

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.