×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Legnicka huta zaprasza do swojej strefy na pikniku wojskowym

Przypominamy, że w najbliższą niedzielę, 17 września, w legnickim rynku odbędzie się wielki piknik wojskowy. Wydarzenie ma związek z przypadającą w tym dniu 84. rocznicą sowieckiej agresji na Polskę i 30. rocznicy wyprowadzenia z Legnicy wojsk radzieckich. Na pikniku obecni będą m.in. pracownicy Huty Miedzi Legnica – oddziału, który w tym roku świętuje jubileusz 70-lecia istnienia.

17 września, najstarszy oddział Polskiej Miedzi, zaprezentuje się w sąsiedztwie sprzętu militarnego. Pracownicy Huty Miedzi zapraszają tego dnia do swojej strefy, gdzie opowiedzą o swojej pracy, pokażą, czym jest przemysł metalurgiczny i udowodnią, że górnictwo rud miedzi bez hutnictwa, nie mogłoby istnieć. Nie zabraknie też pamiątkowych gadżetów i kolekcjonerskich przedmiotów związanych z hutnictwem.

Atrakcją wielkiego pikniku będą pokazy sprzętu wojskowego. Zostanie uruchomiony też mobilny punkt rekrutacji dla wszystkich zainteresowanych służbą wojskową. Oczywiście nie zabraknie wojskowej grochówki, przygotowanej według najlepszych tradycyjnych przepisów. Zapraszamy na rynek do Legnicy o godz. 10.

 
piknik

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.