×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

Łukasz Puźniecki rezygnuje ze startu w wyborach na burmistrza Polkowic

Łukasz Puźniecki nie będzie ponownie ubiegał się o stanowisku burmistrza Polkowic. – To była trudna, ale przemyślana decyzja. Nie będę startował na fotel burmistrza z powodów zdrowotnych – powiedział w rozmowie z portalem zmiedzi.pl. Obecny włodarz Polkowic nie żegna się jednak z lokalnym samorządem. W wyborach 7 kwietnia powalczy o mandat radnego Rady Miejskiej.

O tym, o czym mówiło się już od kilku miesięcy, dzisiaj stało się faktem. Łukasz Puźniecki poinformował dziś oficjalnie, że rezygnuje ze startu w wyborach na burmistrza gminy.

-W 2018 roku, gdy stworzyłem projekt Lepszych Polkowic, który wraz ze mną realizowała pewna grupa osób, która w wyniku swoich ambicji politycznych, dziś niestety nie stoi u mojego boku. Drugi powód rezygnacji to problemy zdrowotne. To było ważne pięć lat dla rozwoju gminy Polkowice, bo bardzo mocno rozwinęliśmy się inwestycyjnie, pozyskaliśmy ponad 150 milionów złotych środków zewnętrznych, zmodernizowaliśmy wiele obiektów, jak Aquapark, popularny Grzybek, dokonaliśmy rewitalizacji parków miejskich, inwestowaliśmy w służbę zdrowia i w transport zeroemisyjny. Zawsze na sercu leżały mi także sprawy seniorów, z myślą o których realizowaliśmy wiele programów zdrowotnych i rekreacyjnych. To uważam za najważniejszy dorobek mojej kadencji – mówił w rozmowie z portalem zmiedzi.pl, burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Gospodarz gminy przyznaje, że nie wszystko było idealne, ale uważa, że mijająca kadencja to okres dobry dla Polkowic. Nie żegna się jednak z lokalnym samorządem. Puźniecki wystartuje do Rady Miejskiej z KWW Krzysztofa Nestera, z okręgu numer 1, z ostatniego, dziesiątego miejsca.

W wyborach na urząd burmistrza Polkowic wystartują Paweł Kowalski, Mariola Kośmider, Wiesław Wabik, Mariusz Zybaczyński, Roman Rozmysłowski i Krzysztof Nester.

Oświadczenie burmistrza Polkowic, Łukasza Puźnieckiego:

Szanowni Państwo, drodzy Polkowiczanie!

Zwracam się do Was w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Zadecydują one m.in. o tym, kto w przyszłej kadencji zasiądzie w fotelu burmistrza Polkowic. To dobry moment, aby poinformować Państwa oficjalnie, że nie będę ubiegał się o reelekcję. Podjąłem taką decyzję, ponieważ uważam, że moja misja na tym stanowisku dobiegła końca. Przed pięciu laty udało się stworzyć projekt, który miał za zadanie stworzyć Polkowice lepszym miejscem do życia. Ten projekt udało się w wielu aspektach zrealizować. Za tym ambitnym projektem stała grupa ludzi, z których część – powodowana własnymi ambicjami – zrezygnowała z jego dalszego wspierania i zdecydowała się na własną samorządową karierę. Pozbawiony, na skutek tej nielojalności, drużynowego wsparcia, nie mogąc skutecznie i odpowiedzialnie realizować przyjętego programu, podjąłem decyzję o wycofaniu się z rywalizacji o fotel burmistrza Polkowic. Nie oznacza to jednak, że opuszczam szeregi polkowickich samorządowców.

W nadchodzących wyborach samorządowych będę ubiegał się o mandat radnego, ponieważ nadal chcę służyć mojemu miastu i jego mieszkańcom doświadczeniem i wiedzą, zwłaszcza tą zdobytą w ciągu ostatnich pięciu lat. Zdecydowałem się na to, ponieważ uważam, że mijające pięć lat były dobrym czasem dla Polkowic. Zrealizowane inwestycje, zarówno w mieście jak i na terenie sołectw, podniosły atrakcyjność naszej gminy i wzbogaciły jej zasoby o ważne z punktu widzenia mieszkańca potrzeby. Wiele z nich zostało zrealizowanych dzięki wsparciu środków zewnętrznych, których pozyskaliśmy w tej kadencji ponad 150 milionów złotych! To kwota bez precedensu w historii polkowickiego samorządu. Udało się nam podnieść poziom bezpieczeństwa mieszkańców, m.in. poprzez wpieranie sprzętowe służb, w tym straży pożarnej, pogotowia czy policji. Przywróciliśmy polkowiczanom dumę ze swojego miasta, przywracając mu herb, pamięć o patronie, zrewitalizowane parki historyczne czy organizując najważniejsze w regionie górnicze święta.

W ciągu mijających pięciu lat rozrosła się i unowocześniła flota bezpłatnej komunikacji miejskiej, a nasza przychodnia wzbogaciła się o najnowocześniejszy sprzęt medyczny i zdolnych, młodych lekarzy. Przez całą mijającą kadencję ogromnym wsparciem otaczaliśmy polkowickich seniorów. Wprowadzone dla nich programy „Złota rączka”, „Door to door”, programy zdrowotne i rehabilitacyjne cieszyły się wielką popularnością i były wzorem dla innych samorządów. Polkowice wypiękniały i pozieleniały przez tych pięć lat. Przybyło drzew, parków i miejsc do rekreacji. Dbaliśmy o ekologię i ochronę środowiska, aby „Serce Zagłębia Miedziowego” mogło oddychać jak najczystszym powietrzem.

Nie wszystko, co zaplanowaliśmy przed pięciu laty, udało nam się zrealizować. Zawiódł nie tylko czynnik ludzki. Pandemia COVID-19, a później wojna w Ukrainie kazały na długi czas porzucić ambitny plan ulepszania Polkowic i zająć się rzeczami o wiele ważniejszymi. W trakcie pandemii dbaliśmy o zdrowie i życie polkowiczan, przestawiając na zupełnie nieznane tory tok naszych działań. Wyszliśmy z tej batalii bogatsi o nową wiedzę i umocnieni we wspólnocie. Jej sprawdzianem obywatelskim był wybuch wojny w Ukrainie i związana z nim fala uchodźców, którym polkowiczanie i polkowicki samorząd udzielili schronienia, zapewniając bezpieczeństwo i dając wiarę w przyszłość. Pomimo tych nieprzewidzianych sytuacji, których nigdy dotąd nie doświadczył polkowicki samorząd, udało się spełnić większość naszych obietnic zawartych w ambitnym projekcie ulepszenia Polkowic. I to uważam za wielki sukces tej kadencji.

Mam nadzieję, że już nigdy żaden burmistrz Polkowic nie będzie musiał stawać przed takimi wyzwaniami. Nadzieje jednak nie raz nas zawiodły. Dlatego trzeba z mocą, wiarą i odpowiedzialnością podejmować decyzje o wyborze kolejnego kandydata na włodarza Polkowic. Musi to być człowiek, który dzięki swojemu przygotowaniu, doświadczeniu, sile woli i determinacji, będzie umiał poradzić sobie w jeszcze trudniejszych dla samorządu sytuacjach. Ale także człowiek, który kierując się dobrem mieszkańców będzie potrafił utrzymać rozwój Polkowic na dotychczasowym kursie. Który będzie potrafił wzmacniać nasz samorząd w jego codzienności, utrwalać w polkowiczanach poczucie dumy z własnej historii oraz zapewnić im pewną, szczęśliwą przyszłość. Dla mnie takim kandydatem jest mój zastępca Krzysztof Nester. To na niego oddam głos w nadchodzących wyborach na burmistrza Polkowic.

Z poważaniem
Burmistrz Polkowic
Łukasz Puźniecki

 
DSC_0012

Wybrane dla Ciebie

Zmiany w organizacji ruchu w Kłopotowie

Ruszyła przebudowa drogi gminnej w Kłopotowie w Gminie Lubin. W związku z tym mieszkańcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami na trasie. Remontowany odcinek zostanie od dzisiaj wyłączony z ruchu, zmieni się również trasa linii autobusowej nr 4 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Kadencja mija, czas na podsumowania. Oświatowy boom w Jerzmanowej

Powoli dobiega 5-letnia kadencja lokalnych samorządów. W wielu gminach przyszedł czas na podsumowania. Oceny swojej działalności dokonał m.in. wójt Jerzmanowej. Lesław Golba zrezygnował z ubiegania się o kolejną kadencję stawiając na wybory do sejmiku, w których mandat radnego nie uzyskał. 

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.

Samorządowcy rozmawiali o komunikacji publicznej

W ścinawskim magistracie zorganizowano spotkanie samorządowców z naszego regionu. Udział w nim wzięli nowo wybrana radna powiatowa Stanisława Lewandowska, burmistrz Prochowic Alicja Sielicka, wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. Przedstawiciele trzech samorządów rozmawiali między innymi  o możliwości wydłużenia funkcjonujących połączeń autobusowych.

Punkt obsługi pracodawców w gminie Radwanice

Władze gminy Radwanice oraz Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG z Legnicy zapraszają do skorzystania z darmowego Punktu Kompleksowej Obsługi Pracodawcy ONE STOP SHOP. Taki punkt znajdzie się w siedzibie Urzędu Gminy.

Na sygnale

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Rozmaitości

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.