×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Mieszkańcy powiatu polkowickiego oddali hołd górnikom KGHM

Z okazji przypadającego dziś święta Barbary, w całym regionie zagłębia miedziowego odbywają się uroczystości, akademie, spotkania i biesiady. Hołd górnikom Polskiej Miedzi oddali też mieszkańcy powiatu polkowickiego, na terenie którego znajdują się dwa oddziały górnicze: Rudna i Polkowice – Sieroszowice.

Nieprzypadkowo o Polkowicach, sami mieszkańcy mówią jako serce zagłębia miedziowego. To właśnie na terenie powiatu polkowickiego znajduje się najwięcej szybów kopalnianych należących do dwóch oddziałów górniczych: ZG Rudna i ZG Polkowice – Sieroszowice. Dlatego co roku, 4 grudnia, mieszkańcy gminy i powiatu pamiętają o braci górniczej.

Dzisiejsze obchody w Polkowicach rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w intencji górników i ich rodzin. Po zakończeniu nabożeństwa, przedstawiciele miasta i powiatu, organizacji związkowych, drużyn sportowych i zwykli mieszkańcy złożyli kwiaty pod pomnikiem Górników Polskiej Miedzi.

 
w1
w2
w3
w4
w5
w6
w7
w8
w9
w11

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.