×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Nester stawia na konkretny rozwój. Polkowice nie muszą być martwe

Krzysztof Nester ogłosił kolejne swoje konkrety w ramach ogólnego programu wyborczego. Program budowy bloków wielorodzinnych wraz z realnym harmonogramem oraz system gminnych mieszkań na wynajem – to dwa główne projekty proponowane przez wiceburmistrza Polkowic. – Chcę, by Polkowice stały się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do życia.

Komitet Krzysztofa Nestera, który kandyduje na urząd burmistrza Polkowic, proponuje uporządkowanie systemu mieszkalnictwa w Polkowicach poprzez m.in. weryfikację zasobów socjalnych i komunalnych, a do tego również poprzez uporządkowanie zasad i kryteriów na liście mieszkaniowej czy zweryfikowanie programów społecznych z tego zakresu, jak na przykład „mieszkanie za remont”. Najważniejszym konkretem jest tu jednak przywrócenie programu budowy mieszkań wraz z realnym harmonogramem.

– Ten przysłowiowy dach nad głową, za który nie musimy wydawać kroci na bankowe raty czy na odstępne dla prywatnego właściciela, pozwala mieszkańcom na rozwój i zapewnia poczucie bezpieczeństwa – mówi Krzysztof Nester, kandydat na burmistrza Polkowic. – Mamy w gminie wspaniałe tereny, które nadają się pod budownictwo mieszkaniowe, jak na przykład te na osiedlu Polkowice Dolne, które prężnie się rozwija. Jest tam jeszcze wiele terenów gminnych, na których planujemy wybudować nowe bloki wielorodzinne wspólnie z PTBS.

Kandydaci z KWW Krzysztofa Nestera przypominają, że nie obiecują gruszek na wierzbie.

-Podchodzimy do wszystkiego racjonalnie. Rzymu nie zbudowano w jeden dzień, z czego zdajemy sobie sprawę, dlatego my stawiamy na realizację projektów w ciągu najbliższej dekady – wyjaśnia Bartosz Muszyński, drugi filar KWW Krzysztof Nester .Konkretnie, który po wygranej ma objąć funkcję wiceburmistrza Polkowic.

Nester podkreśla, że jako burmistrz zaproponuje polkowiczanom wiele programów społecznych, które ułatwią znalezienie i opłacenie własnego lokum.

-Takim naszym sztandarowym programem będzie system gminnych mieszkań na wynajem. Przedstawimy jasne zasady i kryteria. Nie będzie rozdawnictwa tylko racjonalne podejście – kontynuuje Bartosz Muszyński.

Nester i Muszyński chcą sięgnąć po rozwiązania znane w różnych miasta na terenie Polski. Z jednej strony gmina będzie wspierać budowę mieszkań na wynajem o umiarkowanych czynszach na zasadach rynkowych z wykorzystaniem gruntów samorządowych, z drugiej strony część mieszkań na zasobach gminnych będzie wynajmowana za rozsądne kwoty, kolejnym z rozwiązań będzie podnajmowanie przez gminę od prywatnych właścicieli mieszkań i wynajmowanie ich potrzebującym mieszkańcom. Wszystko na przejrzystych i jasnych zasadach, z uwzględnieniem sytuacji życiowej mieszkańców.

Konkrety, które, oprócz tych podanych wyżej, wpłyną na poprawę jakości życia w Polkowicach to, według Nestera i Muszyńskiego, także: kontynuacja termomodernizacji oraz rewitalizacji budynków mieszkaniowych, jak i użyteczności publicznej, w tym placówek oświatowych, czyste i bezpieczne sąsiedztwo, rewitalizacja wnętrz osiedlowych, rozbudowa system miejskiego monitoringu, w tym monitoring PSZOK-ów, utrzymanie i zwiększenie miejsc zieleni, jak parki, skwery, łąki kwietne, konkretny plan inwestycji miejskich wraz z programem oraz harmonogramem rozbudowy i modernizacji dróg i chodników.

Według Nestera i Muszyńskiego konkretny rozwój miasta to również inwestycje w przedsiębiorczość lokalną, wspieranie małych biznesów oraz tworzenie gospodarczych alternatyw wobec przemysłu miedziowego.

– Do przedsiębiorców nie wystarczy wyjść z akcją marketingową i pouśmiechać się do zdjęć na media społecznościowe. My proponujemy konkrety. Chcemy poprawić relację z polkowicką podstrefą LSSE, chcemy stworzyć gminną małą strefę ekonomiczną, a więc miejsce, gdzie przedsiębiorcy będą mogli prowadzić swoje warsztaty czy magazyny, które nie będzie w rękach prywatnych lecz samorządowych – mówi Krzysztof Nester. – Stworzymy Inkubator Przedsiębiorczości w siedzibie polkowickiej uczelni, gdzie są przestrzenie, które przedsiębiorcy powinni móc wykorzystywać na potrzeby szkoleń czy spotkań biznesowych. Chcemy, aby nasza gmina była atrakcyjnym miejscem do życia. Stawiamy na rozwój i rozwiązania, które pokażą polkowiczanom nowe horyzonty.

MATERIAŁ PARTNERSKI

 
konkrety - plansze-01
konkrety - plansze-02
konkrety - plansze-03

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.