×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Po alkoholu wsiedli za kierownicę samochodów

Apele nie trafiają niestety do wszystkich kierowców. Przekonali się o tym policjanci z legnickiej komendy, którzy wyeliminowali z ruchu kolejne osoby, które po wypiciu kilku głębszych zdecydowały się wsiąść za kierownicę.

Pierwszego z nietrzeźwych kierowców przed dalszą jazdą powstrzymał przypadkowy świadek, który zabrał kierowcy kluczyki.
– Po sprawdzeniu alkomatem okazało się, że 37- letni kierujący miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – powiedziała nam Anna Tersa z KMP Legnica.
Drugi z mężczyzn został zatrzymany przez policjantów, ponieważ jego styl jazdy wzbudzał podejrzenia co do stanu trzeźwości.

– Przypuszczenia funkcjonariuszy były słuszne, gdyż jak się okazało 50-letek miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu – dodaje policjantka. – Z uwagi na fakt, że mężczyźni są obcokrajowcami i istnieją w tym przypadku wobec nich przesłanki do zastosowania trybu przyspieszonego, zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie.

Obaj niebawem staną przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.