×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Pobiegli by pomóc w leczeniu Gai Nowak!

Prawie 24 tysiące złotych udało się zebrać dzisiaj w Bolanowie w trakcie imprezy charytatywnej dla Gai Nowak chorującej na Zespół Lennoxa Gastaut.

Od rana w Bolanowie wiele się działo. Przygotowane trasy czekały na biegaczy, quady na dzieci, i grzało się pyszne jedzonko.

– Bardzo dużo osób dzisiaj nas odwiedziło – powiedziała nam Monika Erkens, jedna ze współorganizatorek biegu dla Gai. – Pogoda dopisała, ludzie chętnie wyszli z domów. To dobrze, bo zbieramy pieniądze dla Gai, która walczy z napadami padaczki lekoopornej. To właśnie dla niej ten ruch, świeże powietrze i wiele innych atrakcji.

Jak przyznaje Monika Erkens, przygotowania do biegu trwały od kilku dni. W domach piekły się ciasta, dochodziły bigosy i lepiły się pierogi. Oczywiście nie same – o strefę gastro zadbali kucharze z wielkimi serduchami. Była też strefa zabaw dla dzieci, loteria fantowa i wspaniałe prezenty niespodzianki dla szczęśliwców.

Każdy kto chciał spróbować swoich sił w w bieganiu – na dystansach dla dzieci i tych nieco starszych, na rowerze czy na piechotę – wystarczyło wrzucić do puszki określoną kwotę. Chętnych było wielu bo na bieg główny zapisało się 120 osób!

Nie zabrakło też muzyki i występów rodzimych artystów. A na koniec zostało liczenie. Wynik jest więcej niż zadowalający bo na konto Gai wpłynie prawie 24 tysiące zotych!

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.