×
*** 19-letni Bartosz Ż. usłyszał już zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. To on z broni palnej postrzelił w głowę 44-latka ***

Posprzątali polkowicką Ścieżkę Zdrowia. Worki pełne śmieci

Zakasali rękawy i uzbrojeni w rękawice ochronne i worki na śmieci wybrali się na teren polkowickiej Ścieżki Zdrowia, by uprzątnąć to, co zostawili po sobie nieodpowiedzialni turyści. Po niespełna dwóch godzinach pracy, uzbierał się całkiem duży stos śmieci.

Akcję zorganizowano w ramach zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi. Na apel radnego  Mariusza Zybaczyńskiego odpowiedziało blisko 80 osób z różnych grup społecznych. Byli najmłodsi, ale też ci starsi mieszkańcy gminy złączeni w jednym celu – wysprzątania Ścieżki Zdrowia, jednego z ulubionych miejsc wypoczynku dla polkowiczan.

-Naszym głównym celem, jako organizacji zrzeszającej dzieci i młodzież jest ich edukacja, pokazywanie prawidłowych postaw. To służba i współdziałanie w słusznych sprawach, a taką niewątpliwie jest dbanie o środowisko, dlatego wzięliśmy licznie udział w tej akcji – mówią Agnieszka Swereda z III Szczepu Harcerskiego „Ferramentis” i przedstawiciele szczepu z 5 Gromady Zuchowej Przyjazne Ogniki oraz 22. DH Strażnicy Ognia wraz z rodzicami.

W minioną sobotę, z inicjatywy radnego Mariusza Zybaczyńskiego w akcji sprzątania polkowickiej Ścieżki Zdrowia, udział wzięło ponad 80 osób. Byli to przedstawiciele różnych grup: harcerze, młodzież z placówek PCPR Polkowice oraz członkowie stowarzyszeń oraz mieszkańcy w różnym wieku.

-My takie działania realizujemy od kilku lat i bardzo się cieszę, że w tym roku zebrała się tak liczna grupa wolontariuszy, to pokazuje, że wszystkim nam zależy, by te miejsca wypoczynku na łonie natury były zawsze czyste i zadbane. Dziękuję wszystkim za aktywność i chęć działania ponad wszystko – podkreślił radny Mariusz Zybaczyński.

Po niespełna dwóch godzinach zebrano wielki stos śmieci na niewielkim obszarze lasu. Akcję zakończono wspólnym ogniskiem.

Dzień Ziemi lub też Międzynarodowy Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Idea obchodów Dnia Ziemi w tym dniu została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. To właśnie 22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi, jednak praktycznie cały miesiąc organizowane są różne wydarzenia promujące działania proekologiczne.

MATERIAŁ PARTNERSKI

 
s1
s2
s3
s6
s8

Wybrane dla Ciebie

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]

Posprzątali Kłopotów. Zadbali o swoją miejscowość

Świata to doskonała akcja by spędzić aktywnie czas, pokazać dzieciom właściwe zachowania i zadbać o najbliższa okolicę. I właśnie to zrobili mieszkańcy Kłopotowa w Gminie Lubin.

W sobotę Lubin świętuje razem ze strażakami!

W sobotę mieszkańców Lubina czekają kolejne atrakcje. Na błoniach odbędzie się Festyn Strażacki organizowany przez Państwową Straż Pożarną w Lubinie i Powiat Lubiński. Będzie muzyka, będą konkursy z nagrodami i pokazy. Zobaczycie wozy strażackie i akcje gaszenia płonącego samochodu. 

Plener rzeźbiarski już w ten weekend! Zapraszamy!

Już jutro w parku Leśnym w Lubinie rozpocznie się dwudniowy Plener rzeźbiarski. Jeśli chcecie spróbować swoich sił w rzeźbieniu to doskonała okazja!

Piotr Cybulski: Służąc gminie, służę też człowiekowi

Rozmowa z Piotrem Cybulskim, nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Polkowicach, pasjonatem i miłośnikiem lasów, byłym nadleśniczym Nadleśnictwa Lubin i były parlamentarzystą zagłębia miedziowego.

Festiwal biegowy BORYRUN już w niedzielę. Zapraszamy do Kliczkowa!

Już w najbliższą niedzielę, 26 maja, w Dzień Matki zapraszamy na Zamek Kliczków, wokół którego odbędzie się druga edycja festiwalu biegowego BoryRun. Szykuje się naprawdę mega wydarzenie, oby tylko pogoda nie popsuła plany organizatorom.

Na sygnale

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]