×
*** Koronawirus storpedował rozegranie derbowego pojedynku w ekstraklasie piłkarzy ręcznych. Przypadki COVID-19 wykryto w zespole Chrobrego Głogów *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin z przytupem rozpoczęli świętowanie jubileuszu klubu. Na własnym stadionie pokonali Jagiellonię 3:0 ***

Poważna awaria magistrali cieplnej. Zimne kaloryfery w całym Głogowie

Poważna awaria magistrali ciepłowniczej w Głogowie. Usunięcie usterki wymaga wyłączenia ciepła w całym mieście. Jak poinformowało Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legnicy, przerwa w dostawie ciepła dla mieszkańców Głogowa nastąpi w środę, 24 lutego, od godziny piątej rano do godzin porannych następnego dnia.

Do awarii sieci ciepłowniczej doszło w rejonie skrzyżowania Jedności Robotniczej i Sikorskiego w pobliżu I Liceum Ogólnokształcącego. Nie wytrzymały spoiwa na rurach. By zlokalizować miejsce usterki, pracownicy WPEC-u musieli rozebrać fragment chodnika i ogrodzić teren.

Awaria jest poważna, dlatego dostawca poinformował, że w środę, 24 lutego, nastąpi przerwa w dostawie ciepła. Kaloryfery będą zimne od wczesnych godzin porannych aż do następnego dnia. Pracownicy WPEC-u zaznaczają jednak, że dołożą wszelkich starań, by jak najszybciej uporać się z naprawą uszkodzonej magistrali.

To już kolejna w tym sezonie grzewczym awaria w Głogowie. Kilka dni temu doszło do przerwania ciepła w rejonie ul. św. Mikołaja.

 

Sport

Rozwiązali worek z medalami. Legniccy pływacy na podium

Czternaście medali w tym siedem złotych, trzy srebrne i pięć brązowych wywalczyli pływacy legnickiego Klubu Sportowego WANKAN na basenie 25 metrowym podczas zawodów  w Poznaniu.  Rywalizowało w nich 421 zawodniczek i zawodników z 27 klubów. Najwięcej medali wywalczyła Oliwia Wiesiołek ( trzy złote i srebrny) oraz Borys Kaszubowski ( trzy złote i brązowy).

Na sygnale

Splądrował opuszczony dom, a potem podpalił. Sprawcy grozi 10 lat

W ręce policjantów z Rudnej wpadł 25-latek, który niemal całkowicie splądrował opuszczony dom jednorodzinny. Gdy już nie było co ukraść, bo wyniósł wszystko, podpalił budynek. Mężczyzna podejrzany jest także o ograbienie dwóch niemieckich grobów. Sprawca przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

ZUS wypłaci 14 emeryturę. Dostaną ją emeryci i renciści

W tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci dwie dodatkowe emerytury. To będą 13 i 14 emerytura. Ta ostatnia wpłynie na konta seniorów wraz z listopadowym przekazem z ZUS. Dodatkowe wypłaty są naliczane z urzędu, to znaczy nie trzeba będzie składać żadnego wniosku żeby je dostać.