×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Święty Sebastian zostanie patronem Polkowic. Wyjątkowe uroczystości

Mszą świętą wigilijną w kościele Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach, rozpoczną się dwudniowe uroczystości związane z nadaniem miastu patronatu św. Sebastiana. Kulminacja obchodów nastąpi jutro podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej.

Nabożeństwo zostanie odprawione dzisiaj w polkowickim kościele o godz. 18. Po zakończeniu mszy, wierni wysłuchają okolicznościowego koncertu skrzypcowego w wykonaniu legniczanki Sary Dragan. Skrzypaczce towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna.

W poniedziałek ciąg dalszy uroczystości. O godz. 9.30 w kościele św. Michała Archanioła odczytany zostanie dekret Stolicy Apostolskiej o ustanowieniu św. Sebastiana patronem Polkowic. O godz. 11. w kościele Matki Bożej Łaskawej, rozpocznie się uroczysta msza św. dziękczynna. Nabożeństwu przewodniczyć będzie ordynariusz diecezji legnickiej, bp. Andrzej Siemieniewski. Natomiast o godz. 12.30 w Auli Forum Zespołu Szkół zaplanowano uroczystą sesję Rady Miejskiej, podczas których radni przyjmą specjalną uchwałę o nadaniu miasta patrona św. Sebastiana.

 

Wybrane dla Ciebie

Święty Sebastian patronem Polkowic. 4 lipca – dzień patrona miasta

Po wielu zabiegach i staraniach, od dziś Polkowice mogą dumnie obnosić się z patronem świętego Sebastiana. Męczennik chrześcijański i święty Kościoła Katolickiego i Prawosławnego został patronem przy jednomyślnej decyzji miejskich rajców i oczywiście aprobacie Stolicy Apostolskiej.

Jubileusz Powiatowego Zespołu Szkół. Nowy sztandar i patron technikum

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie świętuje 20-lecie swojego istnienia. Z tej okazji, w sali audiowizualnej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji odbyła się uroczysta gala. Głównym akcentem gali było nadanie nowego sztandaru i imienia Orląt Lwowskich technikum.

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.