×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Akademia Wojsk Lądowych partnerem naukowym spółki KGHM

Spółka KGHM będzie ściśle współpracować z Akademią Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Na czym będzie polegać te niecodzienne partnerstwo? Jak tłumaczą sygnatariusze listu intencyjnego – to współpraca w zakresie bezpieczeństwa, wymiana doświadczeń i organizacja szkoleń. Prestiżowy dokument zakłada też współdziałanie kadry miedziowej spółki i akademii wojskowej przy innowacyjnych projektach badawczych.

Z pozoru mogłoby się wydawać, co takiego może łączyć ciężki przemysł miedziowy z armią. Co wspólnego mogą mieć ze sobą: spółka KGHM, światowy lider w produkcji miedzi i srebra z wyższą uczelnią wojskową? A jednak oba podmioty łączy bardzo wiele.

-W ostatnich latach świat dobitnie pokazał nam w jak bardzo nieprzewidywalnych czasach funkcjonujemy. Będziemy dzielić się własnymi doświadczeniami i zdobywać wiedzę od kadry naukowej o sytuacjach związanych z zarządzaniem kryzysowym. Sprawne funkcjonowanie systemów produkcyjnych czy informatycznych to sprawy kluczowe. Wymiana doświadczeń z ekspertami z uczelni pozwoli na współdziałanie i podejmowanie różnych wyzwań – uzasadnia Tomasz Zdzikot, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Zarówno KGHM, jak i Akademia Wojsk Lądowych zadeklarowały wspólne prowadzenie konsultacji merytorycznych i badań naukowych oraz działalności szkoleniowej związanej z obszarem zarządzania kryzysowego.

Podczas uroczystości, która odbyła się w siedzibie Akademii Wojsk Lądowych, prezes KGHM Tomasz Zdzikot odebrał z rąk wiceministra obrony narodowej Wojciecha Skurkiewicza, Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Odznaczenie na wniosek szefa MON, za zasługi dla Niepodległej przyznał Prezydent RP.

Akademia Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu to jedna z najlepszych uczelni wojskowych w Polsce. Jej tradycje sięgają okresu I Rzeczypospolitej Polskiej. Obecnie uczelnia oferuje szerokie możliwości kształcenia na wydziałach nauk o bezpieczeństwie oraz zarządzania, a także w Instytucie Dowodzenia, Instytucie Przywództwa i w Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego.

 
kghm2 (1)
kghm4 (1)
kghm4 (2)
kghm6 (1)
kghm6 (2)
kghm7

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.