×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Górnicza pobudka, msza święta i wieńce pod pomnikiem

Od tradycyjnej górniczej pobudki w wykonaniu orkiestry dętej, rozpoczyna się dziś świętowanie Dnia Górnika. 4 grudnia to najważniejszy dzień w ciągu roku dla całej braci górniczej KGHM i spółkach zależnych. Dziś zaplanowano uroczystą mszę świętą i oddanie hołdu Janowi Wyżykowskiemu – wielkiemu odkrywcy polskiej miedzi.

Centralne obchody święta barbórkowego rozpoczęły się już w ubiegły piątek. W Centrum Kultury Muza odbyła się uroczysta akademia, podczas której wręczono państwowe i resortowe odznaczenia. Ulicami Lubina przeszedł pochód Lisa Majora a tradycyjnym skokiem przez skórę, młodzi gwarkowie zostali przyjęci w poczet górniczej braci. W piątek i sobotę wieczorem natomiast odbyły się karczmy piwne i babskie combry.

Dziś od wczesnych godzin porannych, kadrę kierowniczą oddziałów górniczych budzić będą zakładowe orkiestry dęte. Górnicza pobudka symbolizuje rozpoczęcie świętowanie 4 grudnia. Natomiast o godz. 9. w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe na lubińskim Przylesiu rozpocznie się uroczysta msza święta w intencji górników i ich rodzin. O godz. 13. natomiast poszczególne delegacje złożą wieńce pod pomnikiem dr Jana Wyżykowskiego w Lubinie.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.