×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Kolejna tura negocjacji płacowych w KGHM bez porozumienia

Trzecia już tura negocjacji płacowych z zarządem KGHM nie przyniosła spodziewanych przez centrale związkowe efektów. – W związku z brakiem porozumienia, pracodawca ma obowiązek wprowadzić od 1 stycznia 2024 roku podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego o 9,2 procent – poinformował nas Piotr Trempała, przewodniczący MZZPD przy kopalni ZG Rudna.

Reprezentanci wszystkich central związkowych działających przy KGHM po raz trzeci usiedli dziś do wspólnego stołu z przedstawicielami miedziowej spółki. I po raz trzeci nie udało się osiągnąć porozumienia w kwestii płacowych.

-W związku z tym, zgodnie z zapisami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, pracodawca ma obowiązek wprowadzić od 1 stycznia 2024 roku, wzrost wynagrodzenia zasadniczego o wskaźnik 9,2 procent. Jednocześnie oświadczamy, że powrócimy do negocjacji płacowych po wyborze nowych władz spółki KGHM – powiedział Piotr Trempała, szef Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Dołowych przy ZG Rudna.

Przypomnijmy, że centrale związkowe domagają się dla załogi Polskiej Miedzi wzrost płac o 15 procent, wypłatę jednorazowej nagrody w wysokości 5 tys. zł netto dla każdego pracownika oraz przeszeregowania w oddziałach minimum na poziomie 20 procent.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.