×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Posiedzenie Rady Medycznej – transformacja energetyczna to priorytet

Po raz pierwszy w tym roku obradowała Rada Medyczna KGHM Polska Miedź S.A. Podczas posiedzenia, któremu przewodniczył prezes miedziowej spółki, Tomasz Zdzikot, podsumowano kluczowe działania KGHM w sferze transformacji energetycznej, omówiono także najbliższe projekty na rzecz ochrony klimatu. 

W czasie pierwszego w tym roku spotkania, eksperci i specjaliści skupieni wokół Rady Medycznej KGHM, bardzo wysoko ocenili  przedsięwzięcia miedziowej spółki w poprawie bezpieczeństwa i jakości życia pracowników oraz mieszkańców zagłębia miedziowego.

-Działania w ramach zrównoważonego rozwoju na rzecz ludzi i środowiska to dla KGHM sprawy priorytetowe. Transformacja energetyczna otwiera drzwi do zielonej przyszłości, jest szansą dla nas i polskiej gospodarki. KGHM jako jeden ze światowych liderów produkcji miedzi i srebra, odpowiedzialnie rozwija swoją działalność. Mamy świadomość, że miedź jest kluczowym elementem transformacji – powiedział na spotkaniu Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Działania KGHM związane z podejściem do „zielonej rewolucji” zostały opisane w Polityce Klimatycznej. Miedziowa spółka prowadzi szereg projektów na rzecz redukcji emisji gazów oraz dywersyfikacji źródeł energii w spółce. Celem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 30 proc. do 2030r. oraz osiągnięcie całkowitej neutralności klimatycznej do 2050r.

W ciągu najbliższych siedmiu lat spółka będzie dążyć do zaspokojenia zapotrzebowania na energię w spółce w 50 proc. ze źródeł własnych – w tym OZE. Obecnie praca bloków parowo-gazowych KGHM pokrywa ok. 20 proc. zapotrzebowania na energię elektryczną. KGHM dywersyfikując źródła energii elektrycznej, stawia również na energię ze słońca, wiatru i wodoru. Spółka buduje elektrownie fotowoltaiczne, ale również działa w zakresie morskiej energetyki wiatrowej. Ponadto KGHM jest zaangażowany w rozwój energii atomowej w kraju.

Działania KGHM na rzecz środowiska są doceniane na całym świecie. Spółka jako jedyna firma z Polski, znalazła się w rankingu Carbon Clean 200TM za 2022 rok. Została doceniona spośród ponad 6 tysięcy podmiotów z całego świata, które w swoich działaniach mają na celu ochronę środowiska i przeciwdziałanie zmianom klimatu.

Działania miedziowej spółki prowadzą do dalszego polepszenia warunków życia i pracy w Zagłębiu Miedziowym oraz na całym Dolnym Śląsku. Eksperci Rady Medycznej podkreślili rolę KGHM jako odpowiedzialnego pracodawcy w Polsce. Od wielu lat w spółce prowadzone są programy i projekty, których celem jest utrzymanie KGHM na pozycji lidera w zakresie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników.

Rada Medyczna KGHM Polska Miedź S.A. została powołana w 2019r. W jej skład wchodzą uznani lekarze i naukowcy z najważniejszych ośrodków naukowych m.in. z Warszawy, Szczecina, Łodzi czy Wrocławia. Rada wspiera i inicjuje wszelkie działania KGHM oraz Fundacji KGHM w zakresie szeroko zakrojonych działań lokalnych na rzecz zdrowia pracowników, mieszkańców Zagłębia Miedziowego oraz województwa dolnośląskiego.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.