×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Posiedzenie Rady Medycznej – transformacja energetyczna to priorytet

Po raz pierwszy w tym roku obradowała Rada Medyczna KGHM Polska Miedź S.A. Podczas posiedzenia, któremu przewodniczył prezes miedziowej spółki, Tomasz Zdzikot, podsumowano kluczowe działania KGHM w sferze transformacji energetycznej, omówiono także najbliższe projekty na rzecz ochrony klimatu. 

W czasie pierwszego w tym roku spotkania, eksperci i specjaliści skupieni wokół Rady Medycznej KGHM, bardzo wysoko ocenili  przedsięwzięcia miedziowej spółki w poprawie bezpieczeństwa i jakości życia pracowników oraz mieszkańców zagłębia miedziowego.

-Działania w ramach zrównoważonego rozwoju na rzecz ludzi i środowiska to dla KGHM sprawy priorytetowe. Transformacja energetyczna otwiera drzwi do zielonej przyszłości, jest szansą dla nas i polskiej gospodarki. KGHM jako jeden ze światowych liderów produkcji miedzi i srebra, odpowiedzialnie rozwija swoją działalność. Mamy świadomość, że miedź jest kluczowym elementem transformacji – powiedział na spotkaniu Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Działania KGHM związane z podejściem do „zielonej rewolucji” zostały opisane w Polityce Klimatycznej. Miedziowa spółka prowadzi szereg projektów na rzecz redukcji emisji gazów oraz dywersyfikacji źródeł energii w spółce. Celem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 30 proc. do 2030r. oraz osiągnięcie całkowitej neutralności klimatycznej do 2050r.

W ciągu najbliższych siedmiu lat spółka będzie dążyć do zaspokojenia zapotrzebowania na energię w spółce w 50 proc. ze źródeł własnych – w tym OZE. Obecnie praca bloków parowo-gazowych KGHM pokrywa ok. 20 proc. zapotrzebowania na energię elektryczną. KGHM dywersyfikując źródła energii elektrycznej, stawia również na energię ze słońca, wiatru i wodoru. Spółka buduje elektrownie fotowoltaiczne, ale również działa w zakresie morskiej energetyki wiatrowej. Ponadto KGHM jest zaangażowany w rozwój energii atomowej w kraju.

Działania KGHM na rzecz środowiska są doceniane na całym świecie. Spółka jako jedyna firma z Polski, znalazła się w rankingu Carbon Clean 200TM za 2022 rok. Została doceniona spośród ponad 6 tysięcy podmiotów z całego świata, które w swoich działaniach mają na celu ochronę środowiska i przeciwdziałanie zmianom klimatu.

Działania miedziowej spółki prowadzą do dalszego polepszenia warunków życia i pracy w Zagłębiu Miedziowym oraz na całym Dolnym Śląsku. Eksperci Rady Medycznej podkreślili rolę KGHM jako odpowiedzialnego pracodawcy w Polsce. Od wielu lat w spółce prowadzone są programy i projekty, których celem jest utrzymanie KGHM na pozycji lidera w zakresie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników.

Rada Medyczna KGHM Polska Miedź S.A. została powołana w 2019r. W jej skład wchodzą uznani lekarze i naukowcy z najważniejszych ośrodków naukowych m.in. z Warszawy, Szczecina, Łodzi czy Wrocławia. Rada wspiera i inicjuje wszelkie działania KGHM oraz Fundacji KGHM w zakresie szeroko zakrojonych działań lokalnych na rzecz zdrowia pracowników, mieszkańców Zagłębia Miedziowego oraz województwa dolnośląskiego.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.