×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Uczcili pamięć o Janie Wyżykowskim, odkrywcy Polskiej Miedzi

Zarząd KGHM Polska Miedź, przedstawiciele parlamentarzystów, samorządowcy, delegacje spółek należących do Grupy Kapitałowej KGHM oraz szkół, których patronem są ludzie związani z Polską Miedzią, a także organizacje i stowarzyszenia związane z regionem, złożyły dzisiaj kwiaty i wieńce pod pomnikiem odkrywcy miedzi, Jana Wyżykowskiego.

Dziś Barbórka. Zgodnie z górniczą tradycją przedstawiciele Polskiej Miedzi spotkali się pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego by oddać mu hołd i złożyć kwiaty i wieńce.
– Po raz kolejny spotykamy się pod pomnikiem człowieka, bez którego nie byłoby Polskiej Miedzi. Spotykamy się po to by oddać mu hołd, i po to by w ten symboliczny sposób oddać hołd wszystkim, którzy w przeszłości budowali i nadal budują potęgę Polskiej Miedzi. To jest ogromne bogactwo, to jest ogromny walor dla bezpieczeństwa surowcowego naszego kraju, to jest również ogromny wkład do gospodarki naszego kraju – wkład, który wnoszą górnicy zagłębia miedziowego – powiedział na uroczystości Tomasz Zdzikot, prezes KGHM Polska Miedź. – Barbórka to czas podziękowań, dlatego dziękuję wszystkim górnikom Polskiej Miedzi za ten rok. Ogromny podziw dla waszej pracy. Żeby liczba zjazdów i wyjazdów się zgadzała, żeby wszyscy wracali do swoich rodzin, które na nich czekają. Świętujcie w spokoju, niech patronka górniczego stanu czuwa nad wami i waszymi rodzinami. Niech żyje nam górniczy stan.
 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.