×
W sobotę rano doszło do czterech wstrząsów w kopalniach KGHM. Wszyscy górnicy zostali wyprowadzeni z rejonu zagrożenia *** Na cmentarzu komunalnym w Polkowicach pochowano komendanta lubińskiej policji. Śp. Waldemar Cichocki miał 53 lata *** W wielu miastach naszego regionu oddano hołd ofiarom Rzezi Wołyńskiej

Był poszukiwany, miał przy sobie narkotyki

Legniccy dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego 35-letniego mieszkańca Prochowic. W czasie przeszukania mężczyzny, znaleziono przy nim metamfetaminę i tabletki ecstasy. 35-latek ponownie stanie przed sądem. Za posiadanie środków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Legniccy dzielnicowi podczas patrolowania centrum Prochowic, zwrócili uwagę na idącego chodnikiem mężczyznę. Dzielnicowy z tego rejonu od razu rozpoznał 35-latka poszukiwanego przez sąd do odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności.

Policjant błyskawicznie przystąpił do jego legitymowania. Po sprawdzeniu mieszkańca Prochowic w policyjnych systemach informacja dzielnicowego się potwierdziła. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do legnickiej komendy. 35-latek odpowie również za przestępstwo narkotykowe, gdyż podczas jego przeszukania mundurowi znaleźli woreczek z metamfetaminą i tabletkami ecstasy. Środki odurzające zostały zabezpieczone, a zatrzymany z policyjnej celi trafił już do jednego z zakładów karnych, w którym spędzi najbliższe 4 miesiące – mówi mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Wybrane dla Ciebie

Wracają Rodzinne Sportowe Soboty pod auspicjami spółki KGHM

Wraz z początkiem lutego, powracają „Rodzinne Sportowe Soboty”. To cykl imprez rekreacyjnych organizowanych przez spółkę KGHM Polska Miedź. Od teraz, co miesiąc, mieszkańcy zagłębia miedziowego będą mogli aktywnie spędzić czas na grze w piłkę nożną, siatkówkę, spróbować swoich sił nawet w sztukach walki.

Rządowe pieniądze na inwestycje drogowe dla powiatu legnickiego

Rządowe pieniądze szerokim strumieniem znów popłyną do lokalnych samorządów zagłębia miedziowego. Dzisiaj minister w Kancelarii Premiera, Krzysztof Kubów, odwiedził kilka gmin wręczając przedstawicielom lokalnych władz symboliczne czeki.

Lubińscy policjanci spełnili marzenia chłopca z domu dziecka

Gdy policjanci z Lubina otrzymali list od chłopca z Domu Dziecka z prośbą o świąteczną paczkę, nie zastanawiali się długo. Zorganizowali u siebie zbiórkę pieniędzy i spełnili jedno z marzeń Tajsona.

Nie siedź w domu przed telewizorem, wyjdź i spal kalorie

Po świątecznym, obfitym posiłku, warto spędzić trochę dłużej czasu na świeżym powietrzu. Zachęcamy więc do wyjścia z domu, tym bardziej, że pogoda jest wręcz idealna na świąteczne spacery w gronie rodziny, znajomych i przyjaciół.

Kompletnie pijany kierowca jeździł w Legnicy rozbitym autem

Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali kierowcę, który jeździł sobie po mieście poważnie rozbitym autem. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu opatowskiego miał blisko 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 44-latek stanie przed sądem. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Trwa długi weekend. Spodziewajmy się wzmożonych kontroli

Rozpoczął się długi weekend, a to oznacza więcej policyjnych patroli na drogach. Funkcjonariusze zapowiadają liczne kontrole, przede wszystkim prędkości i stanu trzeźwości. Jednocześnie apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drogach, by każdy z nas powrócił z wydłużonego weekendu cały i zdrowy.

Na sygnale

Ostatnia droga szefa lubińskiej policji. Żegnały go tłumy

Na Cmentarzu Komunalnym w Polkowicach odbyły się dziś uroczystości pogrzebowe śp. inspektora Waldemara Cichockiego, komendanta powiatowego policji w Lubinie. W ostatniej drodze towarzyszyli mu najbliżsi, przyjaciele oraz liczne grono funkcjonariuszy i współpracowników, z którymi przez lata pełnił służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców regionu.