×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Rządowe pieniądze na inwestycje drogowe dla powiatu legnickiego

Rządowe pieniądze szerokim strumieniem znów popłyną do lokalnych samorządów zagłębia miedziowego. Dzisiaj minister w Kancelarii Premiera, Krzysztof Kubów, odwiedził kilka gmin wręczając przedstawicielom lokalnych władz symboliczne czeki.

Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na „dzień dobry” minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów odwiedził gminę Lubin. Następnie pojechał do gminy Rudna, Ścinawy, Polkowic, Radwanic, by na zakończenie dnia pojawić się na konferencji prasowej w starostwie powiatowym w Legnicy.

Na miejscu minister wręczył czeki przedstawicielom powiatu legnickiego, władz Legnicy i Chojnowa.

-Dzisiaj w samo południe pan premier ogłosił rozstrzygnięcie Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jest to już kolejna edycja od 2019 roku. Od tego czasu przeznaczyliśmy na ten cel już ponad 13 miliardów złotych. W tym roku do wszystkich samorządów, na remonty i modernizację dróg gminnych i powiatowych popłynie w sumie 2,7 miliarda złotych. Na Dolny Śląsk trafiło łącznie 800 milionów złotych, za co udało się wyremontować 800 kilometrów dróg, co pokazuje skalę tego programu, jak bardzo chcemy wspierać lokalne samorządy. Kolejne pieniądze przekazano samorządom z Polskiego Ładu – chcemy polepszać infrastrukturę, chcemy zwiększać bezpieczeństwo i poprawiać komfort mieszkańców tego regionu – mówił podczas konferencji w starostwie powiatowym w Legnicy, minister Krzysztof Kubów.

Miasto Legnica otrzymała 1,4 mln zł na remont fragmentu ulicy Złotoryjskiej – dojazdowej do Huty Miedzi Legnica.

-To jest nieduży odcinek, bo liczący około 500 metrów. Wartość inwestycji to ponad 3 miliony złotych. Chcemy to zadanie zrealizować w tym i przyszłym roku. Przebudowane zostaną skrzyżowania i znajdujące się tam przystanki. Chylę czoła i bardzo dziękujemy za kolejne rządowe wsparcie – powiedział wiceprezydent Legnicy, Krzysztof Duszkiewicz.

Miasto Chojnów otrzyma z kolei nieco ponad 2 mln zł.

-Z początkiem nowego roku taka wspaniała wiadomość, dlatego jestem szczęśliwy. To kolejna rządowa pomoc dla naszego samorządu. Bez tych środków ciężko byłoby nam sobie poradzić, by tyle inwestycji zrealizować. Za przyznaną dotację wyremontujemy ulicę Paderewskiego i Wojska Polskiego, które tworzą najważniejszy ciąg komunikacyjny w naszym mieście – wyliczał burmistrz Chojnowa, Jan Serkies.

Powiat legnicki dostał ponad 750 tys. zł.

-Wyremontujemy dwa odcinki drogi w gminie Ruja, a dokładnie od Tyńca Legnickiego w kierunku Strzałkowic. Jeden kilometrowy, drugi ponad 700-metrowy. Cała wartość inwestycji to ponad półtora miliona złotych. Bez programów rządowych w ogóle nie moglibyśmy marzyć o inwestycjach, zwłaszcza tych drogowych, które są bardzo kosztowne – mówił starosta legnicki, Adam Babuśka.

 
nowe001
nowe002
nowe003
nowe004
nowe005
nowe006
nowe007
nowe008
nowe010

Wybrane dla Ciebie

Wracają Rodzinne Sportowe Soboty pod auspicjami spółki KGHM

Wraz z początkiem lutego, powracają „Rodzinne Sportowe Soboty”. To cykl imprez rekreacyjnych organizowanych przez spółkę KGHM Polska Miedź. Od teraz, co miesiąc, mieszkańcy zagłębia miedziowego będą mogli aktywnie spędzić czas na grze w piłkę nożną, siatkówkę, spróbować swoich sił nawet w sztukach walki.

Nie siedź w domu przed telewizorem, wyjdź i spal kalorie

Po świątecznym, obfitym posiłku, warto spędzić trochę dłużej czasu na świeżym powietrzu. Zachęcamy więc do wyjścia z domu, tym bardziej, że pogoda jest wręcz idealna na świąteczne spacery w gronie rodziny, znajomych i przyjaciół.

Kompletnie pijany kierowca jeździł w Legnicy rozbitym autem

Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali kierowcę, który jeździł sobie po mieście poważnie rozbitym autem. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu opatowskiego miał blisko 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 44-latek stanie przed sądem. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wyjątkowy i poruszający koncert muzyki sakralnej w Chojnowie

To było niesamowite wydarzenie muzyczne. W niedzielę w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie zorganizowano II koncert organowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych. Patronat nad całym przedsięwzięciem objął powiat legnicki.

Strażacy z Legnicy ruszyli na południe Francji gasić ogromne pożary

Kilkuosobowa grupa strażaków z Legnicy dołączyła do swoich kolegów z całego Dolnego Śląska do konwoju jadącego do Francji. Pożarnicy są już na miejscu i pomagają swoim francuskim kolegom gasić ogromne pożary domów mieszkalnych, lasów i nieużytków. 

Wyjątkowa uroczystość z okazji 95. urodzin porucznika Uniatowicza

W siedzibie starostwa powiatowego w Legnicy odbyła się piękna uroczystość. Członkowie zarządu powiatu złożyli najserdeczniejsze życzenia Franciszkowi Uniatowiczowi z okazji jego 95. urodzin. Dostojny jubilat jest prezesem Zarządu Koła Miejskiego Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Legnicy.