×
*** Ogniska COVID-19 w lubińskim szpitalu. Pacjenci czekali godzinami na przyjęcia na SOR *** Od czwartku uczniowie klas V podstawówki i starsi będą uczyć się zdalnie ***

Czyściła magazyn z paczek. Okradła swojego pracodawcę

W ręce policjantów z Legnicy wpadła 41-latka, która okradała swojego pracodawcę. Kobieta zabierała z magazynu paczki, w której były głównie kosmetyki, odzież i środki czystości. Legniczanka stanie teraz przed sądem. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

O tym, że z magazynu znikają pudełka z towarem, zorientował się jeden z pracowników. Od dwóch tygodni bowiem odnotowywał braki w asortymencie. Ginęły paczki z kosmetykami, środkami czystości i ubraniami.

– Sprawą zajęli się policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, a wytypowany sprawca szybko został zatrzymany. Okazało się, że kradzieży dokonuje jedna z pracownic, która próbowała uczynić z tego procederu stałe źródło dochodu. Straty, jakie spowodowała opiewają na kwotę niemal dwóch tysięcy złotych – mówi asp. Krzysztof Oleniacz z legnickiej policji.

41-latka usłyszała zarzuty kradzieży, za co grozi jej nawet 5 lat odsiadki.

 

Wybrane dla Ciebie

Okradali swojego pracodawcę

Policjanci z Polkowic zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież odzieży różnych znanych i popularnych marek. Złodzieje wynieśli towar z magazynu, w którym na co dzień pracowali. Dwoje sprawców zostało ukaranych mandatami, natomiast trzeci odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sport

Poważne osłabienie Zagłębia. Kingi nie zobaczymy już w tym sezonie

Fatalne wieści nadeszły z obozu szczypiornistek Zagłębia Lubin. Kontuzja Kingi Jakubowskiej okazała się niestety bardzo poważna. Najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach Miedziowych zerwała więzadła w kolanie i kibice już jej nie zobaczą w tym sezonie na parkietach PGNiG Superligi Kobiet. 

Na sygnale

Leżał w bezruchu na chodniku. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

W późny niedzielny wieczór wracali do domu. Gdy szli rzadko uczęszczaną alejką, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podbiegli, by mu pomóc. Był już mocno wyziębiony. Do chwili przyjazdu zespołu karetki pogotowia, kontrolowali jego czynności życiowe. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sytuacja ta mogłaby zakończyć się dla 53-latka tragicznie. 

Rozmaitości

Radość i uśmiech dzieci był najcenniejszą nagrodą

Kilkaset paczek ze słodyczami, artykułami spożywczymi, środkami czystości i przyborami szkolnymi trafiło do kilku placówek opiekuńczo-socjalnych w całym regionie zagłębia miedziowego. To efekt dorocznej akcji „Miedziany Mikołaj” organizowanej przez kibiców piłkarskiego Zagłębia Lubin.