×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Diler narkotyków zatrzymany

Policjanci z Legnicy zatrzymali mężczyznę, który w zajmowanym mieszkaniu posiadał znaczną ilość środków odurzających. Przechwycono i zabezpieczono blisko 700 porcji handlowych narkotyków. Jak się później okazało, diler poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Ustalenie i zatrzymanie 19-letnigo legniczanina to efekt pracy operacyjnej legnickich kryminalnych. W mieszkaniu mężczyzny znaleziono niemal 700 działek środków odurzających. Była to marihuana i metamfetamina. Dodatkowo zabezpieczono 30 gram substancji syntetycznej niewiadomego pochodzenia.

– Zatrzymany 19-latek poszukiwany był także przez Sąd Rejonowy w Legnicy celem odbycia kary 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. Zgodnie z kodeksem karnym za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności – dodaje asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

 

Wybrane dla Ciebie

Kierowca citroena pod wpływem środków odurzających

Policjanci z komisariatu w Chojnowie zatrzymali kierowcę citroena, który jechał pod wpływem narkotyków. Co więcej, mężczyzna miał na swoim koncie aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Narkotyki chował w plecaku. Wpadł w czasie legitymowania

Legniccy policjanci zatrzymali 43-latka, który posiadał w plecaku środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli 25 porcji handlowych metamfetaminy. Mężczyźnie grozi kara nawet 4,5 roku pozbawienia wolności, ponieważ będzie odpowiadał jak recydywista.

Kierowca po narkotykach i poszukiwany przez sąd

Policjanci z legnickiej drogówki zatrzymali kierowcę opla, który usiadł za kółkiem po spożyciu środków odurzających. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli u niego kilka działek metamfetaminy. Nie był to jeszcze koniec jego kłopotów. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Kierowca passata pod wpływem narkotyków

Legniccy policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena passata, który jechał pod wpływem środków odurzających. Podczas kontroli pasażerki pojazdu okazało się, że kobieta posiada przy sobie kilka porcji handlowych metamfetaminy.

Pijany 19-latek strzelał do policjantów z broni pneumatycznej

Policjanci zatrzymali 19-latka, który strzelał do nich z pistoletu śrutowego. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie, skutecznie obezwładniając napastnika. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W momencie zdarzenia sprawca był pod wpływem alkoholu. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Ukradł babci pieniądze. Wydał prawdopodobnie na narkotyki

Lubińscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który ukradł swojej babci pieniądze. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli marihuanę i metamfetaminę. Wnuk odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.