×
*** Otwarto nową drogę łączącą Osiek i Chróstnik *** Derby Chrobrego z Miedzią zakończyły się bezbramkowym remisem *** Minister Krzysztof Kubów wizytował inwestycje w gminach Przemków i Chocianów ***

Kolejna ofiara oszustów. Kobieta straciła 10 tysięcy złotych

Znów zadzwonił telefon, znów głos w słuchawce przedstawił się jako pracownik banku, znów ofiara dała się oszukać i straciła swoje pieniądze. Niestety , jak się okazuje, coraz młodsze osoby padają ofiarami oszustów.

Chęć pomocy potrzebującym, brak właściwych reakcji pod wpływem emocji, ufność i naiwność do tej pory były domeną seniorów, którzy dawali się nabrać na fałszywych wnuczków, siostrzeńców, synowe itd. Potem pojawili się fałszywi policjanci, agencji CBA. A teraz… pracownicy banków.

Dzwoni telefon, ktoś się przedstawia jako pracownik banku, informuje, że konto adresata i pieniądze na nim są zagrożone, trzeba je przelać na inne konto by uchronić przed kradzieżą.Niestety szybkie reakcje i pochopne działanie mogą doprowadzić do utraty oszczędności. Tak właśnie było w przypadku 32-letniej lubinianki.

– Policjanci z lubińskiej komendy przyjęli zgłoszenie od mieszkanki Lubina, która padła ofiarą przestępstwa internetowego. Oszust poinformował swoją ofiarę, że dzwoni z działu bezpieczeństwa i że doszło do włamania na jej konto bankowe. W związku z tym bank musi pilnie zabezpieczyć środki znajdujące się na rachunku bankowym kobiety i przelać je na inne konto – relacjonuje Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Mężczyzna poprosił 32 – latkę, aby zrobiła przelew za pomocą aplikacji BLIK, podając jej numer nowego konta. Pokrzywdzona przelała blisko 10 tysięcy złotych.

Policjanci kolejny raz apelują o ostrożność. Nie wierz każdej osobie, która dzwoni i przedstawia się za pracownika instytucji – banku, policji, prokuratury, sanepidu itp.

– Naszą czujność powinno wzbudzić to, że osoba po drugiej stronie prosi nas o podawanie numeru karty bankomatowej, informacji o naszych środkach finansowych w banku, oszczędności trzymanych w domu, wypłatę pieniędzy lub zaciąganie pożyczek i przekazywanie ich fałszywym policjantom, adwokatom lub prokuratorom, czy przedstawicielowi notariusza – dodaje policjantka.

 

Wybrane dla Ciebie

Kradł rowery, alkohol i elektronarzędzia. Teraz wpadł

29-latek z Głogowa odpowie za kradzież rowerów i elektronarzędzi. Część jego łupów udało się odzyskać i zwrócić właścicielom.

26-latek powybijał szyby w dwóch samochodach

Policjanci z Rudnej zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzn oskarżony jest o wybicie szyb i zniszczenie elementów karoserii w dwóch samochodach. 

Wezwanie do dopłaty za prąd czy gaz? To oszustwo!

Dostaliście sms z wiadomością o tym, że wyłączą wam prąd jeśli nie dopłacicie drobnej kwoty? Uważajcie. Nie klikajcie w żaden link. To oszustwo!

Ciężarówka przewróciła się na drodze. Są utrudnienia (ZDJĘCIA)

Do groźnej kolizji doszło na ulicy Piłsudskiego w Lubinie. Ciężarówka przewróciła się na drogę blokując przejazd. Na miejscu pracują policjanci.

64-latek liczył na szybki zysk. Stracił 84 tysiące

Niestety kolejny mieszkaniec Lubina dał się nabrać oszustom i stracił swoje oszczędności. 64-letni mężczyzna liczył, że inwestując w kryptowaluty zarobi szybko pieniądze. Tymczasem oszust przekonał go do zainstalowania aplikacji i tym samym miał dostęp do konta.

Groźny wypadek koło galerii Cuprum Arena (ZDJĘCIA)

Trzy samochody zderzyły się na ulicy Sikorskiego koło galerii handlowej Cuprum Arena w Lubinie. Jedna osoba trafiła do szpitala. Na miejscu pracują policjanci z drogówki.